Kolik kalorií obsahuje vodka?

kolik kalorií ve vodce

Prakticky se žádná slavnost koná bez oblíbeného ruského nápoje – vodky. Mimochodem, kategorický názor, že tento alkoholický nápoj poškozuje tělo, je nesprávný. Nyní to zjistíme a také zjistíme, kolik kalorií je v vodce a zda to může poškodit postava.

Existují kalorie v vodce?

Všechny alkoholické nápoje jsou na seznamu nejvíce škodlivých pro tělo a postavy. Mezi nimi vodka zaujímá vedoucí pozici, jehož obsah kalorií ve 100 g je v průměru 224 kcal. Kromě toho nejčastěji trochu jídlo končí na jedné hromadě. Ale z velmi vodky nedostanete tuku, takže jste někdy viděli nadváhu s nadváhou? To je způsobeno skutečností, že vodka inhibuje metabolismus v buňkách. Kromě toho existují informace, že pro zpracování alkoholu musí tělo trávit 5krát více kalorií, než bylo spotřebováno. Proto se po několika nápojích objeví silná chuť k jídlu.

Stále důležité není množství kalorií ve vodce, ale skutečnost, že nemají žádnou nutriční hodnotu. Proto se nazývají prázdné, to znamená, že je tělo okamžitě používá a nemůže být odloženo. Jednoduše řečeno, alkohol opojený sacharidy a tuky odvozené z jiných potravin, a je používán tělem, tak často po sklenici je opilý, můžete cítit nával energie. “Odložený stranou” ve směru hmoty, tělo se musí hromadit samo o sobě, to znamená, že se změní na tuk na těle. Výsledkem je, že osoba je plná energie, ale neobdrží vitamíny, minerály a další látky nezbytné pro tělo.

Zjistíme, odkud pocházejí kalorie z vodky. Je zřejmé, že záležitost není ve vodě, ale v alkoholu, což je hlavní část mnoha alkoholických nápojů. Takže v 100 g obsahuje asi 700 kalorií, ale to nestačí. Samozřejmě, když se zředí vodou, počet se snižuje, ale stále zůstává velký. Další energetická hodnota závisí na přísadách, které výrobci používají ke zlepšení vůně a chuti tohoto alkoholického nápoje.

V kaloriích byla vodka vyřešena, nyní věnujeme pozornost bílkovinám, tukům a sacharidům. V tomto nápoji jsou pouze sacharidy a na 100 gramů je pouze 0,4 gramů, což je způsobeno tím, že se k výrobě vodky používají zrna nebo melasa, která obsahuje sacharidy, které se dostávají do nápoje.

Pokud shrnete všechny výše uvedené informace, můžete se domnívat, že když pijete alkohol, člověk jí hodně jídla a obecně je velmi kalorický. Navíc často po takovém jídle člověk rád zaujímá horizontální pozici a bylo vědecky prokázáno, že taková akce může zdvojnásobit celkový počet kalorií. To vše se jistě odráží, stejně jako šípka váhy a zdraví.

Vodka a ztrácí váhu

Skutečnost, že když pijete vodku a jíte ji s klobásou, neztratíte, už jsme zjistili, ale i když se používá správně, může tento alkoholový nápoj pomoci zbavit se několika kilogramů. Nejdůležitější je vzít v úvahu, že denní přípustná rychlost by neměla překročit 30 g. V tomto případě vodka pomáhá snížit množství cholesterolu, což je důležité pro snížení hmotnosti. Kromě toho můžete připravit ananasovou tinkturu, která bude užitečná pro osoby s nadváhou. kalorií vodky ve 100 gJak víte, ovoce pomáhá spalovat tuky a čistí tělo toxinů. Připravená tinktura by měla být použita pro 1 polévkovou lžíci. lžíci před hlavním jídlem.

Tinktura z ananasu

Složení:

  • ananas – 1 kus;
  • vodka – 0,5 litru.

Příprava

Ovoce by mělo být umyté a mleté ​​masovou mlýnkou do kaše. Ona je nalita vodka a poslal do ledničky na týden.