Ceremonie odstranění závoju z nevěsty

Ceremonie odstranění závoju z nevěsty

Svatební obřad odstranění závoju od nevěsty je jednou z nejstarších a krásných tradic. Pravda není všechno a nikde všude. Největší rozdělení obřadu zvedání závoju je na Ukrajině a Bělorusku, ale v Rusku to není tak populární.

Proč si nevěsta svatební svatbu odtrhne?

Tradice odstranění závoju od nevěsty se vrací do vzdálené minulosti. Teprve v té době s závoj nevěsty není odstraněna, a věnec propletené stuhami, a rozluštit cop. Dříve vdaných žen s hlavami nekrytých nemohl chodit, nosit šátek pro ně bylo povinné, takže po odstranění věnec a odvíjení nově manželky sliny hlavu pokryté kapesníkem. A tam byl obřad odstranit závoj a pokrýt jejich hlavy nedávné nevěstu (a nyní vdanou ženu) s kapesníkem. Obřad odstranění závoju symbolizuje tento přechod od děvčátkového života až po rodinný život.

Kdo odstraní závoj od nevěsty?

Ceremoniál odstranění závoju od nevěsty na svatbě v klasické verzi provádí její tchyně. Vzhledem k tomu, že tento rituál symbolizuje nejen získání postavení ženy, ale také přechod na novou rodinu, rodinu manžela. Existuje však několik způsobů, jak tento rituál provést.

  1. Jak již bylo uvedeno výše, většinou je závoj odstraněn z nevěsty matkou ženicha, na oplátku se šátkem. V tomto případě tchyně vezme svého milovaného syna do své rodiny a pomáhá jí stát se ženou.
  2. Fatu od nevěsty je odstraněna její matkou. Zde je malý náčrt – matka nevěsty nabídne několikrát, aby vzala závoj, a nevěsta nesouhlasí. Přesto, že závoj je symbolem radosti a oslav a šátek, který se nosí nahradit ji symbolizuje rodinný život se všemi jeho půvaby. Proto nevěsta odmítne (třikrát) takovou “pochybnou čest”. Ale nakonec matka nevěsty dokáže přesvědčit svou dceru a vzít závoj. Namísto závoju je hlava nevěsty pokryta kapesníkem, ženích to dělá. Zdá se tedy, že matka převedla dceru do rukou svého snoubence.
  3. Třetí způsob, jak uskutečnit na svatbě obřad odstranění závoju od nevěsty, předpokládá práci ženícha. Svlékne závoj, jemně odtáhne vlasy z vlasů a zakrývá hlavu kapesníkem. V tomto případě manžel osobně převede milované z hodnosti nevěsty do hodnosti své ženy.

Co děláte, když si vzal závoj?

Po oblékání šátku se ceremonie nekončí. Dalším krokem je shromáždit všechny svobodné dívky přítomné na svatbě. Dívky se oblékají kolem, a nevěsta stojí v jeho středu a drží v ruce závoj. Hudba začíná hrát a zatímco se ozve úkol nevěsty tančit se všemi dívkami, držet závoj nad jejich hlavami. To je věřil, že všechny položky, které jsou spojeny s šťastným, úspěšným manželstvím, může přinést štěstí lidem. Ceremonie odstranění závojuV tomto případě by závoj měl očividně pomáhat najít šťastné ženské ženské štěstí a rychle se oženit úspěšně. Pokud svobodné přátel nebo samotného, ​​podle nevěstě, její potřebují nejvíce štěstí v lásce, závoj se nosí na hlavě kamaráda.

Několik připomínek k uskutečnění obřadu odstranění závoju

Po odstranění závoje musí být nevěsta pokryta kapesníkem. Ale nemusí být nějaký malovaný a zcela nepochopitelný. Může to být lehký, krásný šátek, vyšívaný závoj nebo šifon. Pokud budete držet takový obřad, vyčkejte si čas na výběr kapesníku, nechte ho být krásný a jděte na svatební párty.

Obřad odstranit závoj nevěsty, samozřejmě, krásné a dojemné, ale dotáhnout to není nutné – to vše svatba je radostná událost, a během obřadu ženy polovina hosté často začíná vzlykat, v čele s nevěstou. Ze stejného důvodu se rituál doporučuje na konci večera, kdy je čas na doprovod novomanželů.