Onigiri

Onigiri 1

Onigiri je jedním z nejoblíbenějších pokrmů moderní japonské kuchyně. Miska je malý rýžový kolobok, někdy s nádivkou. Jméno onigiri pochází ze slova “nigiru”, což znamená “squeeze” – toto slovo přesně odráží proces výroby rýžových koloboků.

Trochu historie

Onigiri – tradiční pokrm s velmi dávné minulosti. Podle jedné verze se objevily poprvé rýžové kuličky v období Heian jako tábor potravin pro vojáky – a ve skutečnosti, onigiri mohou být konzumovány na cestách. Tento pokrm je připraven z běžné rýže – je jednoduchá rolník voják a jídlo provádí v terénu nebo na kampaň. Vzhledem k tomu, pre-industriální Japonsko bylo zemědělská země, onigiri jídlo bylo velmi rozšířené. To znamená, že na rozdíl od všeobecného přesvědčení, není půda pohled (správnější hovořit o sushi). Dokonce i historicky původ sushi a onigiri jinak. Susi, jako misky vytvořené ze způsobu skladování a uchování ryb. Pro přípravu suši rýže se používá s octa, cukru a soli.

O technologii pokrmu

Onigiri recept je velmi jednoduchý, to bylo tvořeno přirozenou cestou po velmi dlouhou dobu a japonských kuchařů leštěné do vysokého umění. Jak vyrobit onigiri? Tradičně je to takto: do dlaně uvalila vařené, ještě teplé lepkavé rýže ve středu uvedení kus nádivkou a začal jemně komprimovat, jako by vrstva rýže balíčkové kolem kousku nádivkou. V současné době se většina z rýže šíří do kruhového nebo trojúhelníkového tvaru. Někdy onigiri smažené a / nebo zabalené v listu nori (sušené jeden druh řasy, široce používané pro přípravu těchto různých japonská jídla). V poslední době se jako obal používá namísto nori salátu, vejce a dokonce i tenké plátky šunky.

Plnění pro onigiri

Plnění za Onigiri nacházející se uvnitř rýžových koulí, může být rovnoměrně smíchány do rýže nebo rýže se nachází uvnitř válce, uspořádána na něm nebo na vrcholu trojúhelníku. Plnění za Onigiri z ryb (tuňák, losos, mořský úhoř), z katsuobusi (vločky sušeného makrela), krevety, z mořských řas kombu z umeboši (solené nebo nakládané švestky), okurka, natto sojové boby a ještě pečený maso. V Japonsku, tato mísa je velmi běžné, tam jsou i speciální obchody, které prodávají pouze na něj.

Několik jemností

Jak si vyrobit onigiri správně? Nejdůležitější je vybrat rýži: měla by být po varu dobře propojena a dekantovat přebytečnou tekutinu (vývar). Za tímto účelem jsou nejvhodnější odrůdy s kulatými zrny. Náplň může být ve formě celých kusů (jeden nebo více) a nádivkou (v tomto případě by mělo být brousit nůž narážením, jako původní přípravky provedení mixéry a mlýnky, samozřejmě, není použit). Nori listy lze zakoupit v specializovaných prodejnách, supermarketech, na asijských trzích. Zde můžete také koupit rýži. Při přípravě onigiri je velmi důležité, aby „pinch“, tedy rýže by neměla být stisknuto příliš daleko, protože se předpokládá, že nadměrná stlačený rýže vážně zhoršuje kvalitu chuť jídla a estetický požitek.

Vaření onigiri

Recept na onigiri není příliš komplikovaný.

Složení:

  • 1 šálek rýže;
  • 8 pruhů nori;
  • 8 kusů lehce soleného nebo uzeného lososa, růžového lososa.

Jak vařit rýži na onigiri? Rýže dobře vypláchněte, nalijte voduOnigiri 2 hluboké stěny, promíchejte jednou a vložte silný oheň. Po varu snižujeme teplo a vaříme bez víčka bez míchání po dobu 15 minut. Odstraňte rýži z ohně a zakryjte čistou ložní prádlo ve 2 vrstvách. Nechejte stát 15-20 minut. Když je rýže dostatečně ochlazená, můžete začít.

Jak si vařit onigiri?

Vyrábíme koloboky s náplní rukou nebo pomocí speciálních tvarů. Obalíme losos v kolobokách a ty – v pruzích nori a položíme na misku. Je lepší, aby nádobí nemělo vzor. Pro onigiri můžete sloužit saku, slivkové víno, dobrou vodku nebo dokonce i pivo.