Trimestru těhotenství týdně – tabulka

trimestru těhotenství týdenní tabulkouČekací doba dítěte obvykle nepřesahuje 42 kalendářních týdnů. Celé trvání těhotenství je rozděleno na 3 termíny, z nichž každá má své vlastní charakteristiky.

V tomto článku se budeme říct, jak týden začíná každý trimestr, jakož i na to, co průběh těhotenství, můžete si všimnout, v závislosti na období.

Někdy lékaři při výpočtu gestačního věku používají zjednodušenou metodu – maximální čekací doba pro dítě ve věku 42 týdnů je rozdělena na 3 stejné termíny, každé 14 týdnů. Třetí trimestr těhotenství s tímto způsobem počítání začne od 15 týdnů a 3 od 29.

Nejčastější metodou je však použití zvláštní tabulky, která uvádí všechny trimestry těhotenství týdně.

podmínky pro týdny

Budeme zvažovat nejvýznamnější rysy a změny v průběhu celého těhotenství v týdnech každého trimestru, zatímco přerušení celé doby čekání pro dítě bude tak, jak je uvedeno v tabulce.

Contents

1 trimestr těhotenství týdně

1-3 týdny. Začátek čekací doby začíná prvním dnem posledního měsíce. O něco později se vajíčko oplodí a drobné embryo se připojí na stěny dělohy. Dokonce ani nevíte, co se děje uvnitř vás, zatímco čekáte na další příchod menstruace.

4-6 týdnů. V těle ženy se produkuje hormon hCG, během tohoto období většina těhotných matek zjistí o své situaci pomocí těhotenského testu. Drobné embryo začíná vytvářet srdce. Některé ženy začnou pociťovat malátnost, stejně jako nevolnost ráno.

7-10 týdnů. Budoucí dítě se rychle rozvíjí a rozvíjí, jeho hmotnost je asi 4 gramy. Maminka může přidat trochu váhy, ale nejsou pozorovány žádné vnější změny. Většina dívek trpí toxikózou v plném rozsahu.

11-13 týdnů. Doba průchodu první screeningový test, včetně ultrazvukového diagnostika a biochemické vyšetření krve pro určení pravděpodobnosti potenciálního chromozomální poruchy v plodu. Toxikóza s největší pravděpodobností již ustupuje. Dítě má kardiovaskulární systém, GIT, páteř a obličej. Na konci prvního trimestru jeho výška dosahuje 10 cm a tělesná hmotnost je asi 20 gramů.

2 měsíce těhotenství týdně

Týden 14-17. Dítě se aktivně pohybuje v břiše své matky, ale většina těhotných žen to ještě necítí. Růst plodu dosahuje 15 cm a hmotnost je asi 140 gramů. Samotná budoucí matka také aktivně přidává váhu a v této době může její růst dosáhnout 5 kg.

18-20 týdnů. Během tohoto období se většina žen seznámí s pocity z míchání jejich dítěte. Břicho tak silně vyčnívá, že to nemůže být skryto před zvědavými očima. Dítě se vyvíjí ne za dny, ale o hodinu jeho hmotnost dosahuje 300 gramů a výška – 25 cm.

21-23 týdne. V tuto chvíli budete muset projít druhým screeningovým testem. Velmi často je na druhém ultrazvuku lékař schopen určit pohlaví dítěte, jehož hmotnost dosahuje 500 gramů.

24-27 týdnů. Děloha se stává docela velký, a nastávající matka může nepříjemné pocity – .. Pocit pálení žáhy a těžkosti v žaludku, křeče v nohou, atd. Ten kluk vzal celou dělohu, jeho hmotnost již dosáhl 950 gramů a růstu. – 34 cm Jeho mozek je plně tvořen .

3 měsíce těhotenství týdně

28-30 týdnů. Zátěž na ledviny těhotné zvyšuje s každým dalším dnem, plod vyvíjí velmi rychle – teď váží asi 1500 gramů a jeho výška dosahuje 39 cm začíná připravovat světla dítě spontánního dýchání ..

31-33 týdnu. Během tohoto období budete podrobeni dalšímu ultrazvuku, na kterém doktor dokonce bude schopen fotografovat obličej dítěte. Jeho parametry dosahují 43 cm a 2 kg. Budoucí matka stále častěji trpí výcvikovými záchvaty, tělo se připravuje na nadcházející porod.

34-36 týdnů. Všechny orgány a systémy dítěte jsou tvořeny a on je připraven k tomu, aby se narodil, nyní před termínem porodu jen zesílí. Stává se stísněný v břiše své matky, takže počet poruch klesá. Hmotnost ovoce dosahuje 2,7 kg, výška – 48 cm.

37-42 týdně. Obvykle během tohoto období přichází logické ukončení těhotenství – porod, narodí se dítě. Teď už je považován za plný a vývoj plíce mu dovoluje dýchat sám.