Palpitace plodu

Palpitace plodu

Palpitace plodu je nejdůležitějším ukazatelem životaschopnosti a normálního vývoje dítěte. V závislosti na přítomnosti nebo nepřítomnosti v nejranějších stádiích těhotenství se dospělo k závěru, že je normální těhotenství nebo je mrtvé těhotenství. Důležitou roli hraje srdeční frekvence embrya, která by měla být obvykle v rozsahu 110 až 200 tepů za minutu.

Contents

Kdy je poprvé možné slyšet srdeční tep z plodu?

Srdce embrya je umístěno ve čtvrtém týdnu těhotenství. Zpočátku vypadá jako dutá trubka. A již v pátém týdnu začíná plod srdeční tep – srdce začíná bloudit. Osmý-devátý týden po koncepci se srdce již stává čtyřkomorovým, jaký bude po celý život nenarozeného dítěte.

V počátečních stádiích těhotenství lze pomocí ultrazvuku detekovat fetální srdeční tep. Palpitace plodu na ultrazvuku v transvaginální studii může být zjištěna již v pátém nebo šestém týdnu těhotenství. O něco později – v šestém a sedmém týdnu je palpitace plodu slyšitelná a transabdominální ultrazvuk.

Fetální srdeční frekvence

Z období těhotenství závisí na tom, jaký je puls plodu. V prvním trimestru se srdeční frekvence (srdeční frekvence) embrya pohybuje od 110-130 do 170-190 tepů za minutu. Tyto změny v prvním trimestru jsou spojeny s vývojem autonomního nervového systému plodu.

Pokud má plod srdeční frekvenci pod 85-100 nebo více než 200 úderů za minutu v prvním trimestru, znamená to nepříznivé procesy. Tento stav vyžaduje přijetí opatření k odstranění příčin změn srdeční frekvence. Celková nepřítomnost srdečních tepů, kdy plod již dosáhl velikosti větší než 8 mm, naznačuje, že nebylo vyvinuto těhotenství. V tomto případě se ultrazvuk opakuje po týdnu a výsledky jsou dále provedeny.

Ve druhém a třetím trimestru je rychlost HR 140-160 tepů za minutu. Zkratky musí být rytmické.

Co jiného poslouchá tep srdce plodu?

Auskultace je dodatečnou metodou posuzování práce srdce dítěte v děloze. Současně je tep srdce plodu naslouchán speciální trubicí, která poslouchá srdeční tep (porodnický stetoskop). Z konvenčního stetoskopu má porodník širokou nálevku. Jejím lékařem je žena, která aplikuje ženu na břicho, zatímco na druhém konci trubice použije ucho.

Tato metoda je široce používána během těhotenství a během porodu. Vzpomeňte si, jak při každém příjmu v konzultacích žen ke žaludku lékař aplikuje tento jednoduchý tubus, nejčastěji z dřeva.

Podle povahy fetálního srdečního tepu, který je auditován pomocí porodního stetoskopu, lékař vyhodnotí plod. Jak se těhotenství prodlužuje, srdeční tepny se slyší stále více a jasněji.

Palpitace plodu doma

K dnešnímu dni byla vynalezena metoda, že budoucí rodiče mohou užívat zvuky srdečního tepu nenarozeného dítěte doma. Chcete-li to provést, musíte si zakoupit přenosný ultrazvukový detektor srdce Doppler. než poslouchat fetální srdeční tepToto zařízení pro poslech srdečního tepu plodu je vybaveno senzorem a detektorem, který přenáší srdeční tep na sluchátka.

Detektor lze připojit k počítači a zaznamenat zvuk bitujícího srdce. Jedná se o jedinečný zvukový záznam, který může být navíc zaslán e-mailem do jakéhokoli kouta země (pokud například otec dítěte není daleko od své těhotné ženy podle vůle okolností). Tato zařízení se v posledních letech stávají velmi oblíbenými díky snadnému použití a příjemnému výsledku jejich práce.