Kagocel pro děti

kagocel pro děti

Mezi onemocněními, která velmi často postihují děti, můžete zaznamenat chřipku a infekce dýchacích cest. K dnešnímu dni existuje značný počet léků, které nejenom urychlují regeneraci nemocného dítěte, ale také vynikajícím způsobem, jak předcházet nemocem tohoto typu. Kagocel, který byl vyvinut v roce 2003 ruskými vědci, je také označován jako takový.

O přípravě

Kagocel je domácí přípravek, který na rozdíl od mnoha antivirových léků je účinný v jakékoli fázi onemocnění. Hlavním principem účinné látky Kagocel je stimulovat tělo pacienta k produkci interferonového proteinu. Tím je aktivována imunita nemocného dítěte a tělo je účinnější v boji proti nemoci.

S přijetím kagocel výrazně snižuje riziko komplikací.

Je možné dát dětem kagocel?

Rodiče se často obávají, že dítě bere drogu. Kagocel v tomto případě není výjimkou.

Na základě ujištění vývojářů je droga snadno tolerována dětmi, a to pouze ve velmi vzácných případech a vyvolává reakci ve formě alergií nebo jiných vedlejších účinků. Je přísně zakázáno užívat kagocel dětem mladším 3 let. Děti ve věku od tří do šesti let užívání drogy mohou jmenovat pouze odborníka na základě obrazu onemocnění. V tomto věku se přípravek Kagocel nedoporučuje jako profylaktický prostředek.

Pro děti starší 6 let je kagocel předepisován jako antivirotikum a používá se jako preventivní opatření proti respiračním onemocněním, nachlazení a chřipce.

Jak užívat kagocel pro děti?

Kagocel je dostupný ve formě tablet. V jednom balení obsahují 10 kusů. Dávka léku závisí na věku dítěte.
Děti od tří do šesti let dostávají jednu tabletu ráno a večer po dobu dvou dnů, po které se dávka kagocella sníží na jednu tabletu. Celkový průběh léčby je čtyři dny.

Děti starší šest let jako profylaktický přípravek kagocel by měli dostávat jednu tabletu jednou denně, po dobu dvou dnů. Poté se provede pauza po dobu pěti dnů. Tento cyklus lze opakovat mnohokrát. Počet týdenních schůzek je stanoven lékařem. Celkové trvání profylaxe přípravkem Kagocel by nemělo přesáhnout 5 měsíců.
V období Kagocelovy choroby se jedna tableta užívá třikrát denně, po dvou dnech se dávka sníží na jednu tabletu ráno a večer. Lék trvá čtyři dny.

Kdy mám začít užívat kagocel?

Lék je nejúčinnější pro tělo nemocného dítěte, pokud bylo podání kagotselu zahájeno nejpozději tři dny po akutním období onemocnění. Pokud se lék začne užívat později, nemusí to mít požadovaný účinek.
Přípravek Kagocel se používá jako profylaktický prostředek v případě výskytu ohnisek nebo epidemií chřipky, stejně jako po kontaktu s nemocnými dětmi.

Kontraindikace

Jako každý jiný lék kagocel má řadu kontraindikací:

  • věk do tří let;
  • nesnášenlivost hlavní látky kagocel;
  • antivirotika pro děti kagocel

  • nesnášenlivost galaktózy, glukózy a laktózy.

Předávkování

Pokud je lék podáván dětem v doporučených dávkách, pak je předávkování vyloučeno. Je možné, pouze pokud má dítě volný přístup k léku. Pokud sám pil více tablet než je nutné, příznaky jako:

  • bolest břicha;
  • nevolnost;
  • zvracení.

V případě podobného je třeba žaludek dítěte ihned opláchnout a vyhledat lékařskou pomoc od lékaře.