Cervikální hlen | jayassen.com

Cervikální hlen

cervikální hlenTajemství produkované děložním hrdlem je nazýváno cervikální hlen. Jeho funkce, především v tzv. Ochraně spermií, se snaží vstoupit do děložní dutiny. Jak víte, vagina má kyselé prostředí a cervikální hlen - alkalické. Kromě toho přítomnost tohoto tajemství stimuluje aktivnější pohyb mužských pohlavních buněk, protože spermie rychle zemřou v nepřítomnosti kapalného média.

Cervikální hlen má vlastnost změny v den cyklu. V takovém případě dochází ke změně jak v důslednosti daného tajemství, tak v jeho množství. Zvažme tento jev podrobněji a povíme vám o vzhledu cervikálního hlenu v každé fázi cyklu a v období těhotenství dítěte.

Jak se změní hlenový hlen?

Cervikální hlen po menstruaci je přidělen ve velmi nízké koncentraci nebo zcela chybí. Žena v této době zaznamenává suchost vagíny. Často gynekologové nazývají "suché".

Po asi 2-3 dnech se změní charakter cervikálních sekrecí. Podle konzistence se hlen začíná podobat lepidlu, stává se mnohem silnější, zatímco jeho objem se snižuje.

Bližší k ovulaci cervikálního hlenu ředění, a ve svém vzhledu začíná připomínat poměrně silný krém. Jeho barva se také mění (obvykle je průhledná) na bílou barvu, občas s nažloutlým nádechem. Během tohoto období dívky zaznamenávají vzhled stop na spodním prádle, což je norma, protože tajemství je produkováno mnohem víc. Ženské organismy se proto připravují na možné oplodnění a vytvářejí příznivé prostředí pro spermie.

Když je ovulační děložní hlien transparentní, vzhled a konzistence jsou velmi podobné syrovému bílému vajíčku.

Ženy v té době zaznamenala silný vaginální vlhkost. Tento typ hlenu je nejpříznivější pro život spermií, takže během této doby lépe se zdržet pohlavního styku u žen neplánuje těhotenství, nebo použít antikoncepci.

Po ovulaci se hrdlo děložního hlenu stává silnějším, protože dochází k poklesu hormonálního estrogenu v ženském těle. Množství sekrece je také sníženo. Předtím, než se menstruační cervikální hlen stává více vodnatý nebo úplně zmizí.

Jak se během vývoje dítěte mění tajemství děložního čípku?

Cervikální hlen se začne zesilovat po koncepci. Potenciální buňky, které lemují cervikální kanál, produkují mnohem více tajemství, které se zhušťují a tvoří kork. Je to bariéra vůči patogenním mikroorganismům po celou dobu březosti.

Při běžném těhotenství by měl být hrdlo děložního hrdla stále tlusté. Je-li jeho konzistence se náhle změní a stane se z něj táhne nebo zcela kapalina nebo zcela chybí, je třeba to oznámit lékaři, sledovat těhotenství. Takový jev může být známkou vyvstávající hrozby potratu nebo infekce. Tento jev však nelze nazvat jednoznačným příznakem poruchy. Proto se nemusíte panovat, protože jste si všimli těchto změn v sobě.

cervikální hlen s ovulacíOdchod sliznice se zpravidla blíží porodu. Je však nemožné pojmenovat určitý čas, kdy by měla být tato situace zaznamenána. Obvykle se má za to, že zástrčka neodchází dříve než 14 dní před dodávkou. Je třeba poznamenat, že v oboru porodnictví existuje řada případů, kdy vyšla před samotným výletem plodové vody, tj. několik hodin před narozením dítěte.

Jak lze vidět z článku, protože věděl, jaký druh konzistence a má děložního hlenu v daném období cyklu, bude žena moci nastavit informace o době ovulace ve vašem těle a dokonce naznačují začátek těhotenství před zkouškou.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

71 + = 72

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: