Ruční třes – léčba

ruční ošetření třesem

S jistotou všichni čelili třesu rukou – třesu, která je obzvláště patrná, když jsou roztaženy dopředu nebo s úmyslem pohybu. Sebekontrola pohybu rukou může být narušena kvůli silnému emočnímu šoku, strachu, vzrušení, stejně jako fyzickému stresu, hypotermii. Chřipka v rukou se někdy objeví po užívání některých léků, pijá kávu nebo čaj nad normu. Obvykle takový třes není příčinou strachu a zmizí po odstranění provokujícího faktoru. To znamená, že zvláštní péče ve výše popsaných případech není nutná.

Pokud je však třes trvale, trvá déle než týden nebo se zvyšuje, pak je to vážný důvod, proč volat lékaře. Jak odstranit (nebo snížit) ruční třes může být stanoveno po komplexní diagnóze a objasnění příčiny tohoto jevu.

Jak zacházet se třesy rukou?

Třes rukou je častým příznakem různých onemocnění :. Parkinsonova nemoc, torzní dystonie, hepatolentikulární degenerace, roztroušená skleróza, tyreotoxikóza, cirhózy jater, toxické kovy, atd. V těchto případech, léčba je zaměřena především na zbavit hlavní onemocnění. Tato onemocnění je třeba odlišit od základní, stejně jako obsah alkoholu třes rukou, z nichž léčba je držen jinými metodami.

Léčba esenciálního ručního třesu

Základní (rodinný) třes – onemocnění centrálního nervového systému, které se dědí a objeví se pouze příznaky – třes (obvykle rukou, ale i na nohou, hlavy, trupu, membrány, atd ..). Nemoc má jiný stupeň závažnosti, může se projevit v různých věkových kategoriích.

Léčba esenciálního třesu je ve většině případů omezena na farmakoterapii. Široce užívaný beta-blokátor propranolol, který má ve většině případů dobrý a uspokojivý účinek, což významně potlačuje třes. Avšak vzhledem k kontraindikaci nelze lék podávat určitým skupinám pacientů. V tomto případě může být pacientovi předepsána antikonvulzivní léčba klonazepamem.

Primidon léku má vysokou účinnost. Také se mohou podávat léky, jako je například fenobarbital, antagonisty vápníku (flunarizin, nimodipinu), topiramát, teofylin, gabapentin. Nedávno byly intramuskulární injekce botoxu, které ovlivňují nervové zakončení, použity k léčbě esenciálního třesu. Jako příprava metabolického účinku se používá vitamin B6.

V závažných případech, kdy je konzervativní léčba neúčinná, se doporučuje chirurgická intervence. Je možné provádět stereotaxní operaci na ventrolaterálním jádru zraku a také implantaci neurostimulátoru pro stimulaci hlubokých struktur.

Léčba alkoholického třesu rukou

Alkoholický ruční třes dochází k chronickému zneužívání alkoholu ak akutní intoxikaci alkoholem. chvění rukou je doprovázena syndromu kocovinu alkohol a odstoupení od smlouvy – po vysazení alkoholu komplexu fyzických a psychických poruch u alkoholických pacientů. Ve druhém případě vyžaduje hospitalizaci, kde je farmakoterapie uskutečňuje s beta-blokátory, anxiolytika, blokátory kalciového kanálu, a další přípravky hořčíku.

Léčba třesu rukou s lidovými prostředky

  1. Připravte infuzi: 10 g jak zacházet se třesem pažíSage nalít sklenici vroucí vody, trvá 8 hodin. Vezměte po jídle lžičku, vypláchněte mlékem nebo želé.
  2. Sage lázeň před lůžkem: 500 g šalvěje vařit 8 litrů vroucí vody, trvat půl hodiny, napnout a přidat do lázně teplou vodou. Doba pobytu v takové lázni je až 20 minut.
  3. Infuze pro zklidnění nervového systému: mix 30 g byliny Leonurus, 40 g trávy vřesu, 10 g kořenového valerianu, 30 g byliny; 4 lžíce směsi vařte s litrem vroucí vody v láhvi s termosky a stiskněte asi 8 – 10 hodin. Pijte veškerou infuzi během dne v malých dávkách.