Jak přípravek Furosemid užívat?

Jak užívat furosemid

Furosemid – silný a rychle působící diuretikum (diuretikum). Nejčastější formou léku jsou pilulky, i když je furosemid k dispozici také jako injekční roztok.

Contents

Jak přípravek Furosemid užívat správně?

Jedna tableta přípravku Furosemid obsahuje 40 mg účinné látky. Denní dávka pro dospělou populaci se obvykle pohybuje v rozmezí od 20 do 80 mg (z poloviny až 2 tablety) denně. V těžkých případech může být denní dávka zvýšena na 160 mg (4 tablety) denně.

Furosemid má velmi silný diuretický účinek, ale spolu s kapalinou se z těla vylučuje hořčík, vápník a především draslík. Proto se při užívání přípravku Furosemid (více než 1-3 dny) doporučuje společně s ním užívat asparky nebo jiné léky k obnovení hladiny draslíku a hořčíku v těle.

Jak přípravek Furosemid užívat k opuchu?

Vzhledem k tomu, že tento léčivý přípravek patří k silným činidlům, měl by být užíván při nejnižší dávce, která dává požadovaný účinek. Přiřadit furosemid obvykle s otokem spojeným s:

  • poruchy v činnosti srdce;
  • stagnující jevy ve velkém a malém kruhu krevního oběhu;
  • hypertenzní krize;
  • poruchy funkce ledvin (nefrotický syndrom);
  • onemocnění jater.

Přijetí léčiva a jeho intravenózní předmětů (alespoň – intramuskulární) zavedení by měla být sledována lékařem, z důvodu značného počtu vedlejších účinků, jakož i nebezpečí předávkování, které může způsobit dehydrataci, poruchy srdeční funkce, je nebezpečné snížení krevního tlaku a dalších nebezpečnými následky.

Nicméně, furosemid souvisí s volně prodejných léků jsou volně prodejné v lékárnách a jsou často přijímána bez lékařského předpisu, zmírnit otok, v první řadě – s takovými společnými problémy, jako otoky nohou.

Otoky končetin může být spojena s narušením vnitřních orgánů (křečové žíly, srdeční selhání, v ledvinách) a s různými fyzikálními faktory (sedavým zaměstnáním, delším zatížení, změny teploty). Ve druhém případě, je-li otok způsobuje nepohodlí, furosemid mohou být použity k jeho odstranění, pokud nebyly pozorovány nežádoucí účinky. Vezměte lék na minimum, ne více než 1 tabletu, dávku, 1-2 krát. Pokud opuch nezmizí, pak Jak užívat furosemid s otoky nohouDalší podávání Furosemidu bez lékařského poradenství může být nebezpečné.

Jak často mohu užívat přípravek Furosemid?

Maximální účinek po podání furosemidu je pozorován po 1,5-2 hodinách a celková délka jedné tablety je přibližně 3 hodiny.

Obvykle se přípravek Furosemid užívá jednou denně, na prázdný žaludek. V případě, že indikace vyžadují velkou dávku léčiva, tj. Více než 2 tablety, je užíváno ve 2 nebo 3 dávkách.

Při dlouhodobé léčbě, kolik dní užíváte přípravek Furosemid, lékař určí a samostatně může užívat 1, maximálně 2 dny a ne častěji než jednou za 7 až 10 dní.