Bubliny na bradavky

pupínky na bradavky

Často na recepci s gynekologem nebo mammologem se ženy ptají, jaké pupínky jsou o bradavce. Je důležité vědět, že bílé hrboly na bradavky správně nazývá nádory Montgomery (Montgomery UF – Irish porodník, který jako první popsal datovou strukturu), ačkoli hovorový název se používá častěji, pokud ne všude.

Montgomeryovy ​​tuberkulózy jsou žlázy, které jsou opatřeny areolou ženských bradavek. Tyto žlázy se projevují obzvláště v těhotenství, stejně jako během laktace, když žena kojila.

Co znamenají bílé pupínky kolem bradavky?

Pimples v blízkosti bradavky jsou vlastně mazové žlázy, které se vyvíjely v průběhu evoluce. Na jejich vrcholech se otevřou vylučovací kanály žlázy. Pimples v blízkosti bradavek oddělují tajemství, jehož význam je stále nejasný. Existuje verze, že tyto žlázy oddělují mastnotu obsahující velké množství tuku, což určitým způsobem chrání bradavku před vysycháním. Kromě toho podle jedné verze tajemství Montgomeryových žláz má některé baktericidní vlastnosti. Ve vědě existují případy, kdy v těhotenství na bradavkách byly pupeny odděleny mlékem.

Zajímavá verze, podle níž počet pupíků na bradavkách matky je přímo úměrný tomu, jak dobře jí dítě krmí. Vědci naznačují, že v tajnosti těchto žláz je látka zachycená čichovými receptory dítěte. Studie probíhají k identifikaci a syntetizování této látky pro pozdější použití, aby se trénovaly předčasně narozené děti, aby získaly výživu z mateřských prsou.

Kdy a proč se na bradavky objevují pupínky?

Pimples kolem bradavek mohou být přítomny v různých číslech u různých žen. Může jich být jen málo, a možná i mnoho. Jsou to body kolem bradavky. Obvykle je na každé bradavce 12-15 pupíků. Pokud se během břicha objevují pupínky na bradavkách, předpokládá se, že příchod mléka přichází. To je obecně věřil, že čím více pupeny, tím více budoucí matky budou mít mléko.

Proč se pupínky na bradavkách objevují během těhotenství, lze vysvětlit skutečností, že v těle ženy dochází k hormonální úpravě. Během laktace jsou také silně výrazné tuberkulózy v Montgomery, ale jakmile dojdou kojení, pupeny se opačně rozvíjejí.

Zvýšení nebo vzhled tuberkul v Montgomery je jedním z příznaků těhotenství. U některých žen, které začínají růst od prvních dnů těhotenství, se stal jedním z prvních „písmen“ těla, které vajíčko úspěšně implantována do dělohy.

Všechny ženy si musí pamatovat, že vzhled takových pupíků je normální, nepředstavuje nebezpečí a navíc nevyžaduje léčbu. Některé ženy se snaží vymačkat obsah žláz, ale nedělejte to, pupínky kolem bradavkyprotože může dojít k infekci.

Zánět tuberkul Montgomery – běžný jev diagnostikovaný mammologem nebo gynekologem. Pušky se stávají červené a bolestivé na dotek. Chcete-li se zbavit těchto příznaků, můžete použít odvar z heřmánku, ale pokud zánět nezmizí, musíte vidět lékaře. Nepoužívejte páru ani vyhřáté prsy, pokud jsou Montgomeryho žlázy mimo normální stav. Pokud se objevil zánět u kojící matky, doporučuje se předtím, než půjde k lékaři a před diagnózou přestat kojit.