Bromhexin – sirup

Bromhexinový sirup

Suchý kašel, který přináší únava, bolest, bolest – hlavní příznak práce Bromhexinu. Od kašle Bromhexin je možná nejslavnějším lékem na domácím trhu. A je to opodstatněné, protože za patnáct let existence potvrdilo svou účinnost.

Contents

Kompozice bromhexinu

Aktivní sloučeninou, která působí na sputum v plicích, je hydrochlorid bromhexinu. Když se objeví kašel, sliznice pokrývající průduchy ztrácí své obvyklé vlastnosti, jeho viskozita se zvyšuje, takže se stěží odděluje a vytváří médium s vysokou kyselostí. Tato situace narušuje práci průdušek. Hydrochlorid bromhexinu působí na sputum, eliminuje jeho kyselost a usnadňuje obnovení neutrálního média. Dále úkoly bromhexinu zahrnují aktivaci bronchiální aktivity, takže z nich se uvolňuje sputa.

Po průduchů průduchů dochází k normálnímu stavu prostředí, které vede k eliminaci všech známých příznaků onemocnění. Vzhledem k jeho složkám a mechanismu účinku působí Bromgeksin jako hlavní pomocník při suchém kašli a používá se při diagnostice takových onemocnění jako:

  • bronchitida a tracheobronchitida;
  • bronchiální astma;
  • pneumonie;
  • plicní tuberkulóza;
  • další akutní a chronické bronchiální léze;
  • pooperační období.

Bromhexinový sirup je vyroben z vody, eukalyptového oleje, ethanolu a dalších přísad. Díky příchuti aromatických látek má sirup příjemnou ovocnou vůni.

Jak přípravek Bromhexine užívat?

Bromhexin, způsob podání a dávka se liší v nezbytných opatřeních u pacientů různého věku. Co si vybrat: sirup, roztok nebo formu tablet, které obvykle doporučuje lékař. Malý je nejčastěji předepsaný sirup, tablety jsou určeny pro dospívající a dospělé.

Předepište bromhexin třikrát denně: dospělí 8-16 mg, děti 6 až 14 let pro 8 mg, děti 2 až 6 roky 4 mg, děti do 2 let 2 mg. Bromhexin lze zakoupit v tabletech o hmotnosti 4 a 8 mg v baleních po 10, 20, 25 nebo 50 kusů.

Bromhexinový sirup se prodává v injekční lahvičce o objemu 60 nebo 100 ml, v sadě pro pohodlné použití je měrná lžička. 5 ml sirupu odpovídá dávce 4 mg tablet.

Bromhexin pro inhalace v lékárně bude nabízen ve formě roztoku. Příprava inhalací začíná ředěním tohoto roztoku destilovanou vodou (poměry 1: 1) a jeho následným zahříváním. Pokud je inhalační dávka pro děti do 2 let 5 kapek, až 6 let – 10 kapek, až 10 let – objem 1 ml, až 14 let – 2 ml a pro dospělé 4 ml.

Před zahájením léčby se doporučuje získat radu lékaře, aby nevedla k negativním následkům a vedlejším účinkům.

Analogy bromhexinu

Za prvé by se mělo říci, že v lékárnách je spolu s Bromhexin Berlinem Hemi ruská verze Bromhexinu. Vyrábí se ve stejných verzích jako ruský analog. Podle aktivní složky se tyto léky shodují, a tudíž také metodou účinku. Bromhexin z Ruska je levnější.

Analogy Bromhexinu jsou Solvin a Bronchotil, které jsou v obecné mezinárodní klasifikaci srovnatelné Bromhexin pro inhalaceBromgexin, který vysvětluje rovnocennost léků.

Jednou z nejoblíbenějších substitucí bromhexinu je Ambroxol, který sám působí jako produkt rozkladu bromhexinu. Z hlediska jejich účinků jsou tyto sloučeniny naprosto totožné. Proto na otázku, zda je bromhexin nebo lazolvan lepší, neexistuje přímá odpověď, protože hlavní složkou lazolvanu je ambroxol.

Často je Ambroxol upřednostňován před Bromgexinem z důvodů, že jde o přímou sloučeninu, která ovlivňuje náš sputum, zatímco Bromgexin se musí ještě rozložit na jeho stav. Následkem toho je dopad rychlejší, snadnější a možná i efektivnější.