Životopis Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor Životopis

Tato žena jednou dobila mnoho mužských srdcí nejen na obrazovce, ale také v životě.

Životopis herečky Elizabeth Taylor

Budoucí filmová hvězda se narodila 27. února 1932 v rodině herců. Elizabeth Taylorová byla v Anglii, přestože její rodiče pocházeli z Ameriky. Rodina žila v Londýně, ale s vypuknutím druhé světové války se Taylorové přestěhovali do Spojených států, kde se mladá Elizabeth snaží budovat svou kariéru.

Začne jednat ve filmech od roku 1942, ale první vážnou roli ve filmu „spiklenec“ se jí dostal až v roce 1949. Kritici měkkých na prvních dílech Elizabeth Taylor na obrazovce, aniž by vyjádřil nějaký zvláštní nadšení pro její hraní. Nicméně, po 1951 filmu „místo na slunci“ všichni jednomyslně uznal talentovaná herečka.

Elizabeth Taylor byl první filmová hvězda, jejíž cena za malbu byl milion dolarů ( „Cleopatra“). Film o egyptské královně také přinesl Elizabeth světový úspěch, stal se vizitkou hvězdy. To bylo třikrát získal Oscara (v roce 1961 za film „Butterfield 8“ v roce 1967 za „Kdo se bojí Virginie Woolfové?“ A v roce 1993 speciální humanitární jmenován Jean Hersholt Award), ale Elizabeth ve věku 45 Taylor téměř přestává působit ve filmech , zaměřené na divadelní role.

Osobní život Alžběty Taylorové

Neméně zajímavá než filmová kariéra herečky, byl osobní život Elizabeth Taylor. Oficiálně byla osmnásobná. Často její kolegové v životě byli kolegy na setu. Takže dvakrát se oženila s partnerem mnoha obrazů Richarda Burtona. Poprvé manželství trvalo deset let a ve druhém – pouze rok. Manželé Elizabeth Taylorová byla jedním z nejdiskutovanějších aspektů osobního života herečky. Její první manžel byl Conrad Hilton Jr., pak Michael Wilding, poté, co Michael Todd (zemřel tragicky), on byl následován Eddie Fisher, dvě manželství s Richardem Burtonem, John Warner a nakonec Larry Fortenski s nimiž Elizabeth Taylor také rozvedená.

Elizabeth Taylor měla čtyři děti. Dva z jeho manželství s druhým manželem Michaelem Wilding, jeden Michael Todd, stejně jako co-adoptivní dívka s Richardem Burtonem.

Kromě mnoha románů v životě Elizabeth Taylor se také stalo mnoho tragických nemocí. Ona opakovaně utrpěla těžké operace, dvakrát podstoupil léčbu rakoviny, a zemřel 23. března 2011 ve věku 79 let.

herečka Elizabeth Taylorová Elizabeth Taylor měla velmi výrazný vzhled Elizabeth Taylor ve filmu Cleopatra (1963)
Elizabeth Taylorová byla osemkrát ženatá Svatba Elizabeth Taylor a Conrad Hilton Elizabeth Taylor má tři děti a jednu adoptovanou
Elizabeth Taylorová Elizabeth Taylor přijala judaismus Elizabeth Taylor absolvovala filmovou kariéru za 45 let