Ultrafialová lampa pro domácí použití

ultrafialové žárovky

Jeden ze zdrojů zdraví pro lidi je ultrafialový, vyzařovaný sluncem. Délka světlého dne v zimě ve středu a dokonce i v dalších severních šířkách však není dostatečná pro plné zajištění lidského těla ultrafialovým zářením. Kromě toho existuje společný problém pro všechny občany - krátkou dobu na otevřeném vzduchu a tudíž nedostatek světla. Řešením tohoto problému je instalace ultrafialové lampy pro domov.

Ultrafialová lampa je osvětlovací zařízení, které se v každodenním životě značně používá. Emise, které přístroj vydává, jsou mezi fialovou částí spektra a rentgenovými paprsky, takže nejsou lidským okem vnímány.

Ultrafialová lampa: dobrá a špatná

UV záření je mimořádně užitečné pro lidské zdraví a jiné živé objekty (domácí zvířata a pokojové rostliny).

  1. Lampa podporuje produkci vitaminu D, která se podílí na asimilaci vápníku - prvku, který je stavebním materiálem těla. Také podle fyziologů vápník chrání lidské tělo před růstem rakovinných buněk.
  2. Ultrafialové radiátory mají pozitivní vliv na imunitní systém, chrání osobu z virových infekčních onemocnění, zejména z nachlazení.
  3. Dalším užitečným účinkem ultrafialové lampy je dezinfekce. Všechny druhy UV zařízení ničí škodlivé bakterie, patogenních hub a jiných škodlivých mikroorganismů v domácnosti, ale maximální vliv na mikroflóru má UV germicidní lampa pro domácnosti. Vedle jeho záření, léčí kožní onemocnění způsobených mikroorganismy, různých etiologií a dermatitidy.
  4. Záření UV lampy pomáhá bojovat proti tzv. "Zimní depresi". V zimě, na fyziologické a psychologické úrovni, lidé žijící ve středních a vysokých zeměpisných šířkách zažívají nedostatek světla a slunečního tepla. Léčba ultrafialovými lampami je zaměřena na zvýšení tónu a vytvoření optimističtějšího vnímání okolní reality.

Poškození ultrafialové lampy

Pro mnoho potenciálních uživatelů je otázka velmi významná, nejsou škodlivá pro ultrafialové zářivky? To je obzvláště znepokojující pro rodiče, kteří mají malé děti. Množství záření vyrobené zařízením domácnosti je minimální. Proto je UV lampa je absolutně bezpečné pro zdraví při použití v režimu uvedené v návodu k obsluze. Nicméně, nekontrolované používání lampy může způsobit popálení sítnice a kůže, zhoršit kardiovaskulární onemocnění, maligní tvorbu nádoru.

Jak používat ultrafialovou lampu?

Nepoužívejte ultrafialovou lampu, počkejte ošetření ultrafialovou lampourychlý terapeutický účinek. Pozitivní výsledky expozice jsou znatelné po použití po dobu několika týdnů nebo dokonce měsíců. Při rozhodování, který lampa, křemen nebo ultrafialové, vybrat, si uvědomit, že křemenné sklo má vysokou propustnost, díky čemuž křemen zařízení, včetně solária v domácnosti, musí být zakoupený po konzultaci s lékařem.

Jak vybrat ultrafialovou lampu?

Pro prevenci onemocnění je lepší zastavit volbu ultrafialových zařízení s radiací v rozmezí 280-410 nm. U speciálních zařízení, například dezinfekce vody, byste měli zvolit lampu s výkonem záření v mezích specifikovaných v přiložené instrukci.