Rozměry matrací

velikost matrací

Není to tajemství, že zdravý spánek má velký vliv na zdraví a náladu člověka. Nicméně, aby naše tělo dostalo úplný odpočinek během spánku, je velmi důležité vybrat správné a pohodlné místo. Mnoho moderních lehátků a spacích setů vyráběných hromadnou výrobou nemůže poskytnout zdravý spánek a pohodlný odpočinek, ale je to úplně jiná věc – ortopedické matrace. Nicméně ani zde není tak jednoduché. Důležité při koupi ortopedické matrace má správnou volbu jeho velikosti.

Contents

Jaké jsou velikosti matrací?

Pravidelně jsou čtvercové a obdélníkové matrace vyráběné ve sériové výrobě standardní standardní velikosti. Existují však případy, kdy je potřeba matrace s nestandardními rozměry. Pak si můžete objednat podle zadané velikosti a tvaru.

Standardní velikosti matrací

Při výběru matrace, by se měla zaměřit na to, že člověk z jakékoliv výšky snadno ležet na povrchu lože, odpočívá nohy na okraj a odtažením nohy. Tak, ortopedické Délka matrace by měla přesahovat výšku ne méně než 15 cm. Univerzální délku matrace, která vyhovuje prakticky jakoukoli výšku, to považováno za 200 cm. Nicméně, pokud vaše výška a růst vašich rodinných příslušníků nepřesahuje 175 cm, to je docela možné, , že budete pohodlně na matraci a dlouhých 190 cm. Navíc většina výrobců vyrábí matrace střední velikosti – 195 cm.

Pokud jde o šířku matrace, tento pojem je individuálnější a závisí výhradně na vašich touhách a preferencích. Velikost jedné matrace v šířce může být 80 cm nebo 90 cm. Mírně větší velikost – 120 cm, mají matrace matrace. Společně na takovém matraci je to určitě nepohodlné, ale na jednu – spíše pohodlně než na jednu. Minimální velikost velkých matrací určených pro dvojité vrstvy je 140 cm. Optimální šířka dvě osoby se považuje za 160 cm, a není jen dvě ložnice a rodina matraci o délce 180 nebo 200 cm.

Tloušťka ortopedické matrace se může značně lišit v závislosti na vašich preferencích, ale stále musí být rozhodně větší než výška vnitřní strany postele. Kromě toho, pokud je hmotnost člověka poměrně velká, stojí za to bližší pohled na matrace s větší tloušťkou.

Samozřejmě, tloušťka matrace závisí na jeho plnění. To znamená, že výška pružinové matrace je obvykle od 15 do 24 cm. Pokud jde o standardní tloušťkou pružinových matrací, pak je obvykle v rozmezí od 20 do 22 cm, ale mnoho výrobců rozšířily rozsah velikostí matrací a nyní není obtížné najít výšky matrace z 18 až 32 cm.

Rozměry matrací pro dětské postele

Matrace určené pro malé dětské postýlky mají také své vlastní standardy. Standardní velikost matrace pro novorozence je 50 nebo 60 cm široká a délka 100, 110, 120 cm. Matrace pro malé děti jsou mírně větší: šířka – 70, 80 cm a délka – 140, 185, 190 cm. Rozměry matrací velikost matrací pro dětské postelepro mládež v blízkosti standardních jediných matrací: šířka – 80, 90, 120 cm a délka – 185, 190 cm.

Dětské matrace mají zpravidla mnohem menší výšku – od 6 do 13 cm. Pokud však hovoříme o dětských pružinových matracích, jejich tloušťka může dosáhnout 18 cm.

Nenechte se odradit, pokud nemůžete okamžitě zvednout potřebnou velikost matrace. Nezapomeňte, že máte vždy možnost objednat si matraci podle jednotlivých velikostí. A když si zvolíte požadovaný matraci, můžete pokračovat do další etapy – výběrem velikosti ložního prádla.