Barva “bledý dub”

barva běleného dubu

Moderní design zahrnuje použití různých barev a odstínů v interiéru. To se týká dekoračních materiálů, jakož i prvků samotného interiéru - nábytek, tapety, podlahy.

Jeden z posledních úspěchů ve světě výstavby a renovace, bělený dub, je dnes velmi populární. Původně termín "bělený dub" znamenal jen přírodní dubové dřevo, speciálně zpracované. Tento materiál má matný a lehce vyrazený povrch, který vypadá velmi drahý. Přírodní bělený dub je kvalitním a trvanlivým materiálem. Ale pokrok, jak víte, nezůstává klidný, a brzy se objevily umělé náhrady dřeva dubového dřeva. Jsou vyrobeny z méně kvalitních, ale levnějších materiálů, ale přesně reprodukují strukturu běleného dubu. Pokud jde o odstíny, jejich spektrum je velmi široké: od světle šedé až kouřově růžové. Podívejme se na specifika použití bělené barvy dubu.

Barevný bělený dub v interiéru

Nábytek, dveře nebo podlahové barvy běleného dubu mohou váš dům modernějším a stylovějším: stačí správně umístit akcenty.

Položky nábytku vyrobené z barevně odbarveného dubu, například stolu, postele nebo šatny, vypadají lépe vedle světelných zdí. Nicméně, i když máte tapety tmavé odstíny, jediný kus nábytku - například komoda barevného běleného dubu - se může stát jakýmsi „Twist“, a to zejména v případě, že místnost je záměrně zakryta. Tento kontrast je typický pro interiéry v moderním stylu (minimalismus, moderní nebo high-tech).

barevné bělené duby1 barevný bělený dub2 barevné bělené duby3

Pokud jde o interiérové ​​dveře, návrháři se shodují ve stejném názoru: je žádoucí, aby dveře a podlaha byly vyrobeny v jedné barvě. Zároveň však kontrast mezi interiérovými dveřmi světlých odstínů bělého dubu a tmavé podlahové krytiny, řekněme, barva břicha vypadá velmi originálně a přísně.

barvený dub dub4 barevné bělené duby5 barevné bělené duby6

Podlahová krytina zbarveného dubu může být libovolná - od laminátu až po parketovou desku. Bělohnědý dub jako barva podlahy má svou vlastní zvláštnost: dělá podlahu vizuálně vyraženou, hrubou a nerovnou. Vypadá skvěle jak v klasickém interiéru, tak iv modernějším. Zajímavé a kreativní, vzhledem ke své charakteristické struktuře, je lehká podlaha z bělené dubové barvy pro kuchyni ve venkovském stylu. Při výběru stejných tmavších odstínů můžete pokoj dát romantickému ročníku "starožitností". Při výběru odstínu podlahové krytiny zvažte, že by měla být kombinována s hlavní, dominantní barvou vašeho interiéru.

barvený dub dub7 barevné bělené duby8 barvený dub dub9

Jaké barvy smíchají bělený dub?

U designu a kombinace barev s běleným dubem nezapomeňte vzít v úvahu. Nejprve zjistěte, která barva ve vašem interiéru je dominantní. K bělenému dubu můžete zvolit jak kontrastní, tak podobné odstíny. Jak je známo, bělený dub dokonale "rýmuje" bohatými, hlubokými barvami, například wenge nebo mahagon. Také dobře vypadat v blízkosti dubových odstínů, jako jsou tmavě modré, smaragdové, čokoládové, podzimní barvy atd.

Pokud chcete dostat pryč od Naopak se snaží uspokojit své místnosti teplé barvy: kombinovat krém nebo kávový odstín stěn na podlahu a dveře barvy bělený dub nažloutlých tónů. Tato metoda bude váš interiér více harmonický.
Pamatujte si na princip jednoty místnosti v odstínech: bělený dub "nelíbí" nadměrnou rozmanitost a heterogenitu. Snažte se být konzistentní při výběru barevného schématu místnosti. Kombinujícími kombinacemi barvy vytvoříte interiér stylově a útulně. Zůstaňte v trendu!

barevné bělené duby10 barevné bělené dub11 barvený dub dub12