Typy jógy | jayassen.com

Typy jógy

typy jógy

Zpočátku jóga byl používán jako prostředek k poznání sebe sama v moderním světě je zapomenut a většina tělovýchovné spolky zvážit jógu jako sport, používat pouze jako prostředek k udržení fyzické kondice. To je důvod, proč moderní druhy jógy je jich tolik z originálu (jako je Karmajóga) do vynalezl nový čas (powerjógy, například). Podívejme se blíže na to, jaké typy jógy existují.

Jaké druhy jógy jsou a jaké jsou jejich rozdíly?

Po učení o mnoha typů jógy z těžké uvěřit, že na začátku to bylo dáváno jen 4 směry: Raja jógy (ovládání mysli), Karma jóga (nezištná služba), bhakti jóga (sjednocení s vyšším „já“) a Džňána jógu ( sebevědomí). Bylo to od nich, že všechny ostatní odrůdy šly. Je třeba poznamenat, že některé ze současných postupů, a dokonce nést jména těchto starých forem jógy mají s nimi není tak mnoho společného, ​​v nichž je kladen důraz na fyzické dokonalosti, když pomineme morální, duchovní a filozofické aspekty. Proto přemýšlel, jak zvolit typ jógy, dívat se pouze na systému vzdělávání, zda navrhované úrovni výkonu vaší fyzické kondice.

Dnes existuje více než 20 typů jógy a nejčastější jsou následující:

 1. Hatha jóga - součást Raja jógy, která byla její počáteční fází, byla pro neoznámené nejdostupnější, a proto před ostatními se stala známá v Americe a Evropě. Hatha jóga kombinuje různé druhy dýchání a speciálních cvičení - asanas. Cílem tříd je dosáhnout fyzické dokonalosti.
 2. Tantra jóga - je zaměřena na realizaci duality světa, který má mužský a ženský princip. Tato praxe nás učí používat základní instinkty člověka k dosažení harmonie mezi tělem a duchem.
 3. Laya Jóga - má za cíl znalost biorhymatů jak jejich, tak vesmíru. Tato znalost vám umožňuje dosáhnout harmonie a předcházet nemocem, z nichž mnohé jsou způsobeny porušením biorytmů.
 4. Kundalini jóga Je také nedílnou součástí raja jogy. Jeho cílem je otevřít všechny hlavní lidské čakry, aby zajistily volný tok energie tělem. K dosažení tohoto výsledku je však nutné vyvinout značné úsilí, školení znamená dlouhodobé uchování každé asany.
 5. Ashtanga jóga - je to spíš jako aerobik s využitím postojů klasické jógy. Jeho zvláštnost spočívá v rychlé a rytmické změně polohy těla, což vyžaduje dobrou fyzickou přípravu.
 6. Iyengar jóga - systém fyzických cvičení, vytvořený pro použití osobami s různou úrovní tělesné zdatnosti. Přechod z jedné asany na druhou se provádí hladce, lze také použít podpěry - židle, pásy, bloky.
 7. Bikram jóga Cvičení tohoto systému mají za cíl posílení svalů a boj s nadváhou. Výuka probíhá při teplotě 40,5 ° C po dobu 90 minut, což není pro každého, takže než začnete trénink, je třeba se ujistit, že váš zdravotní stav, aby vydržely takové zatížení.
 8. Power Jóga (Power Jóga) - používá cvičení ashtanga-yogy, ale na rozdíl od nich, asany nejsou vykonávány v přísném pořadí, ale ne méně efektivní. Ideální pro ty, kteří chtějí vyrovnat svalovou nerovnováhu.
 9. Víno jóga - přizpůsobený k zajištění terapeutického účinku, je důležité neupravovat výkon asany, ale pocit cvičení. Pokud se potřebujete zbavit účinků fyzického úrazu a nevíte, jak si vybrat z typů jógy, pak jóga-jóga je ideální pro vaše účely.
 10. Sivananda jóga - jedna z odrůd hathajógou, která zahrnuje nejen správné dýchání a ásany, ale také relaxační techniky, meditace a dodržování vegetariánské stravy.
 11. Typy jógy a jejich rozdíly

 12. Kripalu jóga - Další verze hatha jógy, skládající se ze 3 kroků. Důraz je zde kladen na lásku jak k ostatním, tak k sobě samému.
 13. Yantra jóga - je zaměřit mysl na geometrickou reprezentaci vesmíru, čaker nebo jiných energetických procesů.

Existuje mnoho dalších druhů cvičení, mezi nimiž je obzvláště populární fitness jóga, což je jóga s tím nemá nic společného, ​​protože je zaměřen na zlepšení těla. Postupně se popularita získává takzvanou "nahá jóga", ve které jsou všechny asany vystupovány nahé. Čím častěji se tento směr zajímá o muže a překrásná polovina lidstva je touto otevřeností v rozpacích. Ale bez ohledu na to, jaký druh jógy se rozhodnete vybrat, máte seriózní práci na sobě, a musíte být připraveni.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 3 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: