Koupání v díře v Epiphany – historie a pravidla rituálu

koupání v ledovém otvoru pro křest

První led koupání na Epiphany ukázal jako tradice, po přijetí křesťanství v Kyjevské Rusi v 988. 19.ledna náboženský svátek – Epiphany, při liturgii velké požehnání vody, která má léčivou sílu. Věří se, že všechny vodní prvky tohoto dne získávají zázračné rysy, které posilují tělesné a duševní síly.

Co znamená plavání v ledové jamce pro Epifany?

Otvory, ve kterých se koupají, se nazývají Jordán, přicházejí k ní po vážné službě, bez modliteb kněze není přijato, aby se ponořili do vody. Kněz žehná ochotni se zavázat rituální koupání na Epiphany – modlitbu pelyňku a třikrát se vrhá do kříže, ale po modlitby skončí, můžete provést rituál. Předepsat tradici očišťování a umývání hříchů je špatná, zbavit se hříchů, musí se církev obrátit a vyznávat.

Kde se vydalo koupání v ledovcích pro Epifany?

Svátek, ke kterému přiléhá tradice, nejstarší – křest Páně byl představen jako samostatná událost v církevní službě kolem roku 377. Starověcí křesťané v tento den přišli do Jordánu, místa, kde byl Ježíš Kristus pokřtěn. Obřad křestního koupání je lidová tradice, kterou člověk spáchá na osobní žádost, v této věci neexistují žádné církevní předpisy. Voda, zasvěcená v tento den, má zvláštní vlastnosti, o čemž svědčí vědecký výzkum.

Co dává koupání v díře u Epiphany?

Pokud zvážíme otázku toho, co dává koupání na Epifany, je třeba pochopit, co očekává osoba od takových činů. Chcete-li se ponořit do vody v Epiphany, mrazy nejsou tak snadné ani s velkou touhou. Hlavní věc – mít víru, že voda má schopnost léčit nemoci, a procedura nebolí, touhu se modlit – svěřit své potřeby v rukou Božích.

Koupání ve studené posiluje imunitu – extrémní teploty, aktivovat hormony uvolnění do krve, vykazuje ochranný účinek na negativní změny v organismu se snižuje krevní tlak je energie. Trojité vzpomínka na sebe křížem, než se ponoří do ledové díry, je nepostradatelným stavem.

křestní koupání

Krása pro koupání – pro a contra

Tradice koupání u Epiphany je zkouškou vůle člověka. Lékaři uvádějí, že procento pacientů po takových “procedurách” je nevýznamné. Podle příběhů člověka, který v prvních minutách plave, je člověk zachycen euforie, tělo se stává neobvykle lehkým, duše cítí milost, příliv zvláštních nevysvětlitelných pocitů.

Riziko špatného zdraví pro nezapomenutelné potápění ve vodě je zakázáno. Církev neuplatňuje a nepředepisuje, aby vykonávala takový obřad věřícím, není součástí dovolené. Když přeskočíte, člověk neztratí milost. V den Zjevení by člověk měl vstoupit do modlitby v kostele, můžete se přiznat a vzít společenství, posypat sebe a svůj dům svatou vodou přinesenou z chrámu.

Při koupání v ledovém otvoru na Epiphany?

18. ledna – Epiphany Eve, se předpokládá, že po svěcení vody v kostelích v tento den, to stane ran u všech vodních zdrojů, a ukládá tyto vlastnosti v příštích několika dnech. Jde to plavání ve křtu nezačne bez požehnání kněze, zasvěcený místa namáčení nastane po rekreačních služeb v dopoledních hodinách dne 19. ledna.

Jak se připravit na koupání u Epiphany?

Několik tipů, jak se připravit na plátno, které se bude plavat v ledové jamce. Pro nezpevněnou osobu může být taková ponorná zátěž minimalizovat účinky studené vody pomocí předběžné úpravy těla. Několik dní předtím, než je žádoucí, aby se sprchu, jít ven nebo balkon po dobu několika minut v letním oblečení provedení – šortky a tílko, takže otřením vlhkým ručníkem, namočený ve studené vodě, praxe tekoucí voda s nízkou teplotou.

Krása na koupání – pravidla

Pravidla koupání u Epifany mohou být rozdělena na části. První a nejdůležitější okamžik – když činí takový čin, musí se člověk modlit: o záchraně duše, o milovaných, o požádání Boží pomoci pro léčení nemocí. Ponoření do vody za zábavou nebo pod vlivem alkoholu, testování vzrušení – je to špatné a očekává se, že tělo a duši budou následně léčit – je nepřijatelné.

obřad křtu

Koupání na Epifany – rada lékařů

Existuje spousta výhod, ze zdravotních důvodů než užitečného koupání v křtu – zvyšuje schopnost pracovat v těle zmizí alergické reakce, deprese, nespavost, bolesti kloubů a páteře oddělení. Výrazně snížené záchvaty bronchiálního astmatu, krevní oběh je normální. Teplota těla, záchranné obleky na záznamu se značkou čtyřicet stupňů po dobu několika minut v těle jsou zabiti početnou armádu virů a bakterií – zlepšuje imunitní systém.

Můžu se při koupání u Epiphany dostat špatně? Ano, protože stresující ponoření do vody může způsobit řadu nepříjemných následků v oslabeném organismu. U diabetiků hladiny krevního cukru prudce stoupají, koronary mají arytmii a hypertenzi a pacienti s rakovinou mají nežádoucí potlačení imunity. Bolestivá chřipka a ARD koupání jsou zakázány.

Je plavání v ledové jamce nebezpečné pro křest?

Diskuse o tom, jak nebezpečné koupání v ledovém otvoru je u křtu, je vážný problém. Organizace místa je hlavním kritériem výběru pro ty, kteří se chtějí ponořit. Přijďte sama prořízne řídce osídlené nepřipravené – není žádoucí, je to přímé ohrožení zdraví a života člověka, v případě nečekaných reakcí na studenou vodu, lidé by měli být připraveni podat kvalifikovanou pomoc. Tipy, jak správně plavat v ledovém otvoru v Epiphany:

 • svlékání v několika etapách – odstranění vnějšího oděvu, umožnění přizpůsobení těla a svlékání před plavkami;
 • chodit po sněhu – dát signálu tělu, přes receptory nohou, aby zahrnoval ochrannou reakci na chlad;
 • po pobytu ve vodě měnit oblečení, nedávajte suché věci nahoře mokré;
 • pijete alkohol pro zahřátí po ukončení procedury.

Koupání v ledové jamce u Epiphany – kontraindikace

Koupání mrázů na Epifany může vést k nepříjemným následkům pro zdraví. Lidé trpící řadou onemocnění by se měli vzdát tohoto postupu, aniž by vystavili své tělo dodatečnému stresu. Nezapívejte fyzicky zdravým lidem, kteří jsou pod vlivem alkoholu nebo drog. Je přísně zakázáno plavat pro děti do 6 let. Nemoci, které nedoporučují ponoření do ledového otvoru:

 • kardiovaskulární;
 • zánět nosohltanu a dýchacího traktu;
 • poruchy v centrálním a periferním nervovém systému;
 • diabetes mellitus;
 • glaukom, konjunktivitida;
 • zánět močového měchýře;
 • kožních a pohlavních lézí.

Abychom se vyhnuli nežádoucím důsledkům koupání na Epifany, měli bychom přijet na speciálně vybavené otvory, kde jsou naléhavé zdravotnické pracovníky a záchranáři. Před ponořením je třeba udělat malý náboj, je vhodné používat protiskluzové žabky a ne více než jednu minutu ve vodě. Po koupání vytřete tělo ručníkem, položte na suché věci, vypijte horký nápoj, nejlépe bez kofeinu.

Pravidla koupání