Kdo je to kikimora?

kdo je to kikimora

V chápání mnoha lidí, kikimora je pohádkový charakter, který se týká negativních postav. Ve skutečnosti naši předkové věřili ve své skutečnosti, a proto doporučujeme pochopit, kdo je kykimora ve slovanské mytologii a zda je třeba se jí bát. Za prvé stojí za zmínku, že jméno "kikimor" pochází od bohyně Moreny, která se také nazývala Mara. Lidé mají k tomuto jménu kořen "kopu", což znamená hrbat.

Kdo je to kykimora a jak vypadá?

Ve skutečnosti je kikimore nazýván duch, který žije v domovech obyčejných lidí, a ona je manželka cukráře. Jeho hlavní lokalita je za sporákem nebo se zvířaty ve stáji. Oblíbený frights činnosti - žerty vystrašit zvířata a lidi, například, když klepe nádobí, dát různé pasti a pokazit. Pokud figuríny z úkrytu, pak lidé slyší nevysvětlitelné zvuky a mohou pronásledovat různá zvířata. Navzdory tomu je nemožné nazývat kikimoru úplně špatným hrdinou, protože někdy dělá dobré činy. Mluvit o tom, kdo figurína a zkoumání jeho charakter, je třeba poznamenat, že Slované považoval mnohem kinder brownies z důvodu vážných problémů, to je téměř nikdy vytváří.

Vzhled kikimory

Zjistit, kdo takový kikimora, stojí za to, aby se na ní objevil.

  1. Představuje tento duch různými způsoby, ale nejčastější je obraz staré a ošklivé ženy, která má štíhlé tělo a malou hlavu.
  2. Často je zobrazen hrbem, který dělá jeho obraz ještě strašnější.
  3. Jednou z hlavních rysů jsou rozcuchané vlasy.
  4. Strašlivý obraz doplňuje ošklivou tvář a hadry namísto oblečení.
  5. Existují další popisy exteriéru kikimory, například si ji někteří představovali jako mladou dívku s krásným a dlouhým opletením, ale zcela nahá.
  6. Velmi zřídka je tento duch člověkem.

Kde byly kikimora - 3 verze

Mnoho lidí se zajímá o to, kdo měl skutečné kikimorum, a tak ani lidé na tento problém nezažili.

  1. Číslo verze 1.Bylo věřeno, že dítě, které zemřelo v důsledku potratu, nebo dívka, která zemřela před pokřtěním, se může stát tímto nečistým duchem.
  2. Verze # 2. Původ kikimory byl často spojován s nezodpovědnými mrtvými a prokletými lidmi.
  3. Verze # 3. Další verze vzhledu tohoto ducha je výsledkem milostného kontaktu dívky s nečistým duchem.

Obraz kikimory v slovanské mytologii

V slovanské mytologii najdete mnoho příběhů o místních projevech kikimory. Často byla viděna tam, kde byla vražda spáchána, a na místech akumulace negativní energie. Ve starověku lidé věřili, že pokud se člověk objeví před osobou, pak brzy zemře. Stejně jako mnoho duchů má kikimora nadpřirozené síly, takže se může pohybovat z místa na místo velkou rychlostí. Atribut jí a schopnost teleportovat a předvídat budoucnost.

Lidé s magickými schopnostmi mohou volat kikimor. Černé čarodějnice naplňují zlí duchové svým nepřátelům, aby je ublížili. Existují různé spiknutí, které pomáhají nejen vidět kikimoru, ale i vyloučit ho z vašeho domu. Lidé obvykle prováděli takové rituály, když se akce ducha staly nebezpečnými a způsobily velké potíže.

Kdo je bažina kikimora?

Tento duch je velmi podobný "domovské sestře" s výjimkou místa bydliště. Ona je považována za manželku psa, který dominuje lese. Co se týče vnějších frights Marsh, to je téměř zcela odpovídá výše popsaných vlastností kromě barvy, která má nazelenalý nádech a délky vlasů. Marsh figuríny obvykle se objeví v přední části lidí, kterým se podařilo nalákat v bažině, a dělají tak, aby se konečně zastrašit oběť.