Germanium - léčivé vlastnosti | jayassen.com

Germanium – léčivé vlastnosti

Germinační léčivé vlastnosti

V době vytvoření periodické tabulky nebylo ještě germán otevřené, ale Mendelejev předpověděl její existenci. A 15 let po zprávě byl nalezen neznámý neznámý minerál v jednom z Freibergských dolů, v roce 1886 byl od něj nalezen nový prvek. Zásluh patří německému chemikovi Winklerovi, který dává prvku jméno své vlasti. I s mnoha užitečnými vlastnostmi germania, mezi nimiž bylo místo a uzdravení, použít pouze na začátku druhé světové války, a to není příliš aktivní. Proto i nyní nelze říci, že tento prvek byl dobře studován, ale některé jeho schopnosti již byly prokázány a úspěšně použity.

Léčivé vlastnosti germánia

Ve své čisté podobě se tento prvek nevyskytuje, jeho přidělení je namáhavé, takže při první příležitosti bylo nahrazeno levnějšími součástmi. Nejprve byla použita v diodách a tranzistorech, ale křemík byl pohodlnější a dostupnější, takže studium chemických vlastností germania pokračovalo. Nyní je součástí termoelektrických slitin používaných v mikrovlnných zařízeních, infračervené technologii.

Medicína se také zajímala o nový prvek, ale významný výsledek získal teprve koncem 70. let minulého století. Japonští odborníci dokázali objevit léčebné vlastnosti germánia a načrtnout způsoby jejich aplikace. Po testování na zvířatech a klinických pozorováních účinku na člověka bylo zjištěno, že tento prvek je schopen:

  • stimulovat imunitu;
  • dodávat kyslík do tkání;
  • boj s nádory;
  • zvyšují vodivost nervových impulzů.

Komplexnost použití je toxicita germánií ve velkých dávkách, takže je nutná léčiva, která by mohla mít pozitivní účinek na určité procesy v těle s minimálním poškozením. První byl "Germanium-132", který pomáhá zlepšit imunitní stav člověka, pomáhá vyhnout se nedostatku kyslíku v případě poklesu hemoglobinu. Také experimenty ukázaly účinek prvku na produkci interferonů, které odolávají rychle se dělícím (nádorovým) buňkám. Přínos je pozorován pouze při podání uvnitř, nošení šperků s germaniem nebude mít žádný účinek.

Nedostatek germania snižuje přirozenou schopnost těla odolávat vnějším vlivům, což vede k různým porušením. Doporučená denní dávka je 0,8-1,5 mg. Můžete získat potřebný prvek s pravidelnou konzumací mléka, lososa, rajčatové šťávy, houbami, česnekem a fazolemi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

14 − 13 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: