Bůh Vulcan v různých mytologiích | jayassen.com

Bůh Vulcan v různých mytologiích

Bůh Vulcan v různých mytologiích

Původ slova "sopka" začíná názvem římského boha oheň Vulcan. Ve starověku během erupce sopky se věřilo, že tento přírodní jev je spojen se vznikem nové zbraně, kterou Bůh vytvaruje. Všechny sopky v těchto letech byly nazývány kovářskými.

Kdo je Bůh Vulkán?

Podle mýtů je Vulcan kovářem, kovovým umělcem. Pracoval ve své dílně, která se nachází v jeskyních požárně dýchací hory Etna. Udělal skutečné umělecké dílo a dal je bohům a těm, které prostě miloval. Pro Zeus vytvořil štít-égis, který se stal znakem státní moci a žezla. Dionysus obdržel jako dárek od Vulcanu tyčinku, o které v jeho básních napsal AS Puškin, Helios - vůz, Herkules - zbraně. Vulkán pro sebe postavil dva zlaté sluhy a pomohl mu pohybovat se. S pomocí slavné sítě, kterou také vytvořil Bůh, zachytil nevěřícího Afroditu a Marsu.

Kdo je Vulcan - uctíván ve starověkém světě božstva. Jako obětování Bohu bylo přijato, že nosí živé ryby. Bylo věřeno, že personifikovala nepřátelský požární prvek. Nejvíce ze všeho byl bůh ohně Vulcan ctěn kováři. Vzali ho za pravého pána svého kovářského řemesla. Když bitva skončila vítězstvím, na počest Boha byl proveden rituál spalování poraženého nepřítele.

Sopka - mytologie

V mytologii starověkých národů je Vulcan bůh ohně a kovářství, který chrání před požáry. Podobné bohy byly nalezeny mezi starověkými Římany a mezi starověkými Řeky. Podle historiků existuje jednoduchá půjčka. Řecká mytologie vznikla mnohem dříve než římská mytologie. Kolonie starověkých Řeků se objevily předtím, než se stal Řím velikým. Lidé žijící na těchto zemích přijali víry a tradice jiných lidí. Časem se však začali interpretovat svým způsobem, vytvářet vlastní kulturu.

sopka mytologie

Skandinávský bůh Vulcan

Ve Skandinávii je bůh požáru známý jako tajemný, mazaný a škodlivý. Loki patřil do kasty bohů-es. Jeho nevinná malomocenství se postupně rozvinula do příležitosti k reinkarnaci, aby dosáhla cíle. Pomáhal některým bohům, ale ostatním ublížil. Nikdo nemohl předvídat, co od něj očekávat: ničení, nebezpečí a smrt nebo dobro a narození nového života.

Charakteristika skandinávského boha:

  1. Loki je vykreslený jako vysoký štíhlý muž se zelenými očima a červenými vlasy.
  2. Oblečení na něm je převážně mužské, i když se občas objevuje v ženském oblečení nebo ve formě zvířete.
  3. Postava skandinávského boha je obdivována, protože kombinuje výmluvnost, inteligenci, kouzlo.
  4. Je obdařen schopností přesvědčit se a dosáhnout cíle.
  5. Nebojácný, ale pachatel se pomstí všemi síly zákeřnosti

Starověký římský bůh Vulcan

Bůh starověkého Říma Sopka je jednou z nejstarších a říše. Vlastnil oltář na konci kapitoly Fóra. Oltář byl řez ve skále vulkanů. V mytologii existuje tradice, při níž se lidé každoročně scházejí na oltáři. 23. srpna byla dovolenou s hrami v cirkuse. Na rozdíl od jiných bohů byl římský bůh Vulcan ošklivý, ale vždy mezi Římany byl respektován:

  1. Jeho tmavá kůže, dlouhé a tlusté vousy ho nezdobily.
  2. Byl malý, tlustý, s dlouhými, nepříjemnými rukama.
  3. Jedna noha byla kratší než druhá, takže, kromě všech nedostatků, zakulpal.
  4. Podle legend vykopal na Vulcanském ostrově malé bahno. Každý den se vrhl do něj s nadějí na omlazení.

Řecký bůh Vulcan

Podle mýtů starověkého Řecka je Hephaestus (Vulcan) bůh ohně, prvek boha Poseidona. Byl synem Zeus a Hera. Narodil se slabý, chromý. Jeho matka se začala hanbit, že má takové špatné dítě a hodí ho z vrcholu Olympu. Po propadnutí do mořské propasti byl Hefaestus vychován Nereidem, Thetisem a Eurynom. Naučil se vyrábět šperky z drahých kovů a kamenů pro oceánské dcery.

Vnější obraz Hephaestusu je kreslen silným a kvalifikovaným kovářem. Vypadá nepříjemně, což způsobuje posměch v krásných a impozantních bohů. V archaickém umění byl vylíčen jako bezvládný trpaslík. Brzy se však Bůh objevil jako silný muž s vousem a nezbytným doplňkem kováře. Až dosud u klenby Septimius Severus se na fóru zachovaly zříceniny Vulkanálu. Ve formě figurky existuje mnoho různých obrazů sopky. Byly vytvořeny těmi lidmi, kteří se podařilo uniknout blesku.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

50 + = 59

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: