Aspid a Basilisk v mytologii a legendách | jayassen.com

Aspid a Basilisk v mytologii a legendách

Aspid a Basilisk v mytologii a legendách

V ruštině, aspida dlouho přestal být vlastním jménem a je psán s malým písmem. Z řeckého jazyka je slovo "aspid" přeloženo jako jedovatý had. V dávných dobách byla Aspida nazývána zákeřným hrozným hadem, který udržoval lidi v úžasu a pouhá zmínka o nich, způsobila třepání po celém těle.

Aspid - kdo to je?

Svět je plný legend, mýtů a legend. Když slyšíte další příběh, nedobrovolně si myslíte, kolik kapek pravdy a kolik lží se shromáždil. Legendy o hrozném hadovi, který zničil všechno na jeho cestě, dosáhli až do dnešních dnů. Aspid, je to opravdu kdo, je ztělesnění ďábla, hadího pokušitele Bible, skutečného obrovského draka nebo Horyného hada? Mohla by existovat Aspid?

Kdo je Aspid v Bibli?

Kdo donutil Evu ochutnat sladké zakázané ovoce? Biblická tradice, o hadovi pokušení, jeden z nejstarších zmínek o Aspidovi. Toto monstrum, nejčastěji zmíněné v biblických příbězích a teologických knihách:

  1. Vypadá jako jedovatý had pískové barvy, s černobílými skvrnami a rohy.
  2. To se také vyskytuje v podobě okřídleného draka, který má dvě nohy, zobák ptáka a hadovitý rozkrojený jazyk.
  3. Aspidul v Biblii odráží tvář ďábla.

Aspid - mytologie

Starověké legendy vyprávějí o hadovi, který zničil okolí a zabíjel lidi i zvířata. Podle legendy to bylo možné zničit pouze ohněm. Aspid - bájné stvoření a dlouho nebyl pouze představitelem rodiny hadů, ale byl personifikací hrůzy a smrti. V mýtech se pomocí Aspidových kouzel mohly vložit do tranzu, takže jedno ucho neustále tlačí na zem a druhý je zasunutý ocasem.

Aspid a Basilisk

V Bibli se nepřítele často objevuje jako had. Basilisk je zmíněn v 90 žalmech "Ustoupíš na asp a basilisk; staneš se levem a drakem. " Podle legendy se z vajíčka, které černý kohout vzal a ropucha sedí na hnoje, se objeví basiliskové poklopy. V legendách je zobrazen hlavou kohoutku, tělem ropucha a ocasem, jako had, na hlavě, koruna podobná koruně červené barvy. Hlavní zbraň, která může zničit monstrum, bylo zrcadlem schopným zabít Basiliska svým vlastním odrazem. Aspid a Basilisk jsou jedovatí hadi, ale zároveň jsou stále biblickými a mýtickými stvořeními.

kdo je biblický aspidát

Aspid - slovanská mytologie

Bylo slyšet, že had had létal, zem bude zpustošena. Všichni byli vyděšeni, aby se z něho neukrývali, pravá smrt čeká. Ale moudrý člověk věděl, jak překonat Aspid, že se bojí hadů a hněvu, a neposadil se na zem. Nařídil kování měděných trubek a roztočů ze železa. Přijel Aspid, byl potěšen snadným ziskem, jak tady znělo desítky trubek z hluboké díry, pod mřížkou v něm trumpeři skryli. Had hadů se vyděsil, vyletěl do jámy a odtamtud se mu do zad, paží, křídel začaly proplétávat desítky červených klíšťat. Monster se vyděsilo a odletělo. Nikdo ho znovu neviděl na slovanské zemi.

Různé národnosti svým způsobem představovaly zrádný had. V egyptské mytologii se věří, že královna Kleopatry zemřela na jedu z Aspida. Slovanská mytologie je bohatá na barevné příběhy a had v legendách reprezentoval jinak. Aspid, ve starých mýtech, spíše kolektivní bytost, která ztělesňuje temné síly. Ať už mýty jsou daleko od skutečného souhvězdí záležitostí, historikům je těžké říci:

  1. Slované viděli monstrum poměrného hada, ale s ptačím nosem, dvěma kufry a křídly, které se třpytily jako polodrahokamy.
  2. Podle jednoho z mýtů byly křídla netvora tvořeny deskami z drahých kamenů: zafíry, smaragdy a diamanty. Tělo hada mělo černé uhlí.
  3. Aspida v slovanské mytologii je porovnána s Snake Gorynych.
  4. Chernobog, který velel šokovým legiím armády temnoty, jsou také Slované porovnávány s okřídleným hadem - Aspidem.
  5. Aspidul nikdy nezastaví nohu na zemi, protože odmítá přijmout produkt ďábla. Had nemůže zabít žádná zbraň, zvláště šíp obyčejného člověka, a kladivo nepomůže.

Aspid - legenda

Had, který žil v Černých horách, rozhodl se opustit jeskyni, kde zůstal po mnoho let. Vyjel vysoko a vzal Dazhboga ze tří krásných dívek. Ale zmizení krásy bylo rychle objeveno a sám Dazhbog se ponáhl, aby dohonil monstrum a zachránil je. Vybuchla velká a vážná bitva, po níž se krásné dívky podařilo zachránit hada z zajetí. Pak měl had s novým zákeřným plánem a ukradl tři pozemské princezny, a aby nikdo nikdy nemohl pomoci jim, ukryl krásy v Koshchei království.

Výkonní bohatíci se ponáhli, aby zachránili prince z zajetí a téměř se k nim dostali, ale nemohli porazit Aspida. Ale ukázalo se, že hrdinové vyvedou hada z žaláře, na zemský povrch, kde čekali jeho mocní válečníci. Podařilo se jim zničit hada a vypálit ho. Odevřel popel do mohutné hory. Od té doby Aspid, okřídlený had, už neutekali lidi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

51 − 47 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: