Venkovní reklama – výhody a nevýhody

Venkovní reklama - výhody a nevýhody

Ve volných prostorech města jsme obklopeni venkovní reklamou: vývěsní tabule, billboardy a ukazovátka a nedávno se staly populární LED venkovní obrazovky. Je téměř nemožné vytvořit trasu pro pěší, aby nedošlo k rušení těchto komponent.

Co je outdoorová reklama?

Osoba, která není spojena s propagací, pravděpodobně nezmiňuje více než tři typy takového způsobu poskytování informací. Ve skutečnosti, venkovní reklama - je textové a obrazové a grafické údaje zveřejněné na dočasných a stálých struktur, které jsou namontovány na konstrukci, volný prostor nad silnicí, nebo na něm. Důležitou vlastností je malá selektivita, to znamená, že jsou vystaveny různé typy diváků.

Venkovní reklama - výhody a nevýhody

Účelem reklamních zpráv je přilákat pozornost potenciálních zákazníků. Mezi stávajícími odrůdami tohoto dopadu neexistuje žádný ideál, každý má své vlastní omezení. Chcete-li používat venkovní reklamu, musíte vědět o jejích hlavních rysech. V opačném případě je snadné dělat chyby a výrazně snížit efektivitu zprávy.

Nevýhody:

 1. Krátkodobý kontakt. Během několika vteřin bude kolemjdoucí držet pohled na znamení.
 2. Grassroots. Neexistuje možnost ovlivnit cílový segment, zpráva bude vidět všichni.
 3. Nízká koncentrace. Lidé často věnují pozornost jasným místům, ale nepamatují si je.
 4. Negativní postoj. Jakákoli reklamní zpráva je vnímána jako podnět, a vnější také kazí vzhled města.
 5. Laconismus. Velké množství informací nebude vnímáno kvůli krátkému kontaktu.
 6. Problémy s komplikací. Venkovní reklama se objevuje nejen ve federální legislativě, omezení může také stanovit místní úřad. Proto je pro jeho umístění nutné věnovat vážné administrativní zdroje.
 7. Náklady. Vedle nákladů na instalaci a výrobu, které nejsou levné, společnost bude muset vynaložit peníze na neustálé sledování stavu stavby a aktualizaci, pokud je poškozena.

Výhody venkovní reklamy:

 1. Jednoduchost. Zpráva se čte bez použití dalších zařízení.
 2. Povinné. Ignorovat nebo deaktivovat tuto reklamu nebude fungovat.
 3. Široké pokrytí. Platí, když se nejprve nevytvoří selektivita.
 4. Maximální plocha. Velké struktury přitahují pozornost a venkovní reklama poskytuje co největší rozměry.
 5. Škálovatelnost. Lze použít pro místní trh a v případě potřeby rozšířit na celou zemi.
 6. Rozpoznávání. Pokud je správně navržen, je to dobrý způsob, jak nárokovat nový výrobek nebo značku.
 7. Náklady. Vytvoření takové reklamy je drahé, ale kvůli dlouhodobému reklamnímu styku získá jeden z nejlevnějších.

Typy venkovní reklamy

Počet formátů a nosičů stále roste, takže prostředky vnější reklamy lze rozdělit do dvou velkých skupin.

 1. Stacionární média. To zahrnuje všechny možnosti, které jsou na jejich místě trvale. Jsou rozděleny na ty umístěné na budovách a samostatně stojící. Ty mají svůj vlastní základ nebo spiknutí.
 2. Dočasné prostředky. Nemají pevné místo a vystavují se po určitou dobu.

panelová konzola

Světelné krabice - světelné boxy

Jedná se o uzavřenou konstrukci s vnitřním osvětlením. Rám je vyroben z oceli a tělo je vyrobeno z buněčného polykarbonátu, akrylového skla nebo PVC, pro tento účel je méně často používán bannerový materiál. Obraz je vyroben s použitím aplikace barevného filmu nebo plnofarebního tisku. Přední část krabice je průsvitná, protože světlo je uvnitř světelné skříně. Umístění outdoorové reklamy tohoto typu se provádí pomocí závěsných zařízení, existují možnosti pro montáž na podlahu.

Volumetrická lehká písmena

Tento druh je pro výrobu obtížnější než ostatní, ale jeho barva a reprezentativnost je mnohem vyšší. Venkovní reklamní dopisy jsou různé - je zde plochý PVC nebo kovový, pseudo-objemový a volumetrický bez osvětlení, ale nejatraktivnější jsou lehké objemové. V dnešní době vypadají impozantně a ve tmě působí správným dojmem. Existuje několik technologií pro jejich výrobu.

 1. S vnitřním osvětlením. Návrh je podobný světelné krabici, ale tvar je složitější. Jsou provedeny z hliníkových profilů s kovovou zadní stěnou a přední panely z akrylového skla, uzavřené vinylový film s rozptylem světla efekt. Koncové části mohou být vyrobeny z průsvitného plastu, aby získaly měkčí záře. Uvnitř písmen jsou instalovány LED nebo neonové trubice.
 2. S otevřeným podsvícením. Používá se pro velké konstrukce instalované na stěnách nebo střechách budov. V tomto případě nepřítomnost čelních panelů způsobuje, že dopisy jsou živější a kvůli značné výšce se člověk nemůže bát vandalismu.
 3. S účinkem "kontrazhur". Zadní část je průhledná, zbytek je vyroben z kovu. Uvnitř je neon nebo podsvícení LED. Ve tmě nápis získá stylový rám. Barva kovové části může být libovolná díky použití práškové barvy.

Informační stojan

Z dosud známých sovětských časů byly bulletinové desky rekvalifikovány na informačních stáncích a byli schopni udržet své odvolání vůči publiku. Mohou být uvnitř i vně místnosti. Jsou možná zavěšená instalace, instalace na betonový blok, stůl nebo nohy. Formy venkovní reklamy tohoto typu jsou také různé, nejčastěji existují možnosti pro metr na metr a metr pro dva. Je-li to nutné, pravidelně měňte informace o zásobníku s kapsami z plexiskla A4 (jsou možné i jiné velikosti).

lehké krabice světelné krabice

Neonová reklama

Ve světě se používá od počátku 20. století, ale v Rusku se začalo objevovat až v 90. letech. Vlastnosti outdoorové reklamy tohoto druhu umožňují, aby v těchto dnech zůstala v poptávce:

 • všestrannost - vhodná pro vnější a vnější konstrukci, lze použít pro širokou škálu teplot;
 • ekonomika - spotřeba energie je nízká, životnost je 10-15 let;
 • efektivnost - přitahuje pozornost v noci av denním světle;
 • Efektivita - je k dispozici asi 100 barev, lze použít jako součást dynamických systémů.

Reklamní sloup

Jedná se o skládací oboustranný billboard o rozloze až 1,5 m2, který se nachází ne více než 5 metrů od budovy. Poměrně levný a efektivní způsob, jak může společnost informovat o svých službách. Může být umístěn uvnitř i vně budovy, je dvoustranný a jednostranný, možnosti jsou k dispozici se schopností měnit informace. Hlavní výhody jsou mobilita a trvanlivost. Kreativní outdoorová reklama s pomocí pilířů je také možná, ale to povede ke zvýšení hodnoty.

Prizmatron

V takovém případě je venkovní reklama umístěna na štít, který je vybaven tříhrannými pohyblivými hranoly. Na každé straně je nalepen film s plným barevným těsněním. V důsledku toho jsou tři zprávy zobrazeny ve směnách (jedna firma nebo jiné). Standardní rozměry tohoto štítu jsou 3 x 6 metrů, ale na vyžádání jsou k dispozici další možnosti. Častěji Účinnost venkovní reklamy tohoto druhu je poskytována z následujících důvodů:

 • Podsvícení - informace jsou viditelné kdykoli v průběhu dne;
 • pohyb - přitahuje pozornost lépe než statický obraz;
 • tři zprávy na jedné desce - existuje příležitost mluvit více o jednom výrobku nebo zvýšit sílu nárazu kvůli různým obsahům každého snímku.

prizmatron

Držák panelu

Toto jedno- nebo obousměrné reklamní pole s bočním upevněním, typické velikosti - 1,2 až 1,8 metru, instalace větších konstrukcí je možné pouze tehdy, je-li dosaženo dodatečné dohody. Mohou to být varianty s osvětlením a bez ní je přípustné umístit bloky. Konstrukce je vyrobena z hliníkového profilu a pozinkovaného kovu, informace jsou aplikovány samolepící fólií nebo bannerovou tkaninou. Energetické panely poskytují následující tajemství venkovní reklamy tohoto druhu, které nejsou na první pohled vždy viditelné:

 • Zobrazení 100% vzhledem k poloze kolmé k průtoku;
 • odolnost proti opotřebení - neztratí z vody a slunce, při laminování je spolehlivě chráněna před mechanickým poškozením;
 • stručnost - reklamní pole je malé, takže jsou umístěny pouze ty nejpamátnější informace.

Střešní instalace

Velmi jasný a účinný způsob určení vaší přítomnosti se provádí ve formě plochých a volumetrických obrazů se světlem i bez něj. Firmy, které se zajímají o instalaci střechy, je potřeba především reklama, protože jsou již dlouho známy na trhu a nepotřebují jeho agresivní dobytí. Náklady na takové konstrukce jsou impozantní, protože je nutné je nejen provést, ale před instalací je nutné analyzovat základnu, vypočítat přípustnou zátěž a připravit působivý balík dokumentů.

Reklama na billboardech

Samostatný štít umožňuje umístit reklamu ve velkých velikostech, standard je 3 x 6 metrů. První reklamní billboard se objevil v Americe zhruba před 100 lety, pak se jednalo o obvyklé reklamy na vhodném místě. Nyní jsou to samostatné designy se 2 nebo 3 stranami pro reklamu. Obraz lze aplikovat na papír nebo bannerové tkaniny, mnoho moderních štítů je podsvíceno.

Venkovní reklama - banner

Grafický reklamní obraz vytištěný na speciální tkanině lze umístit na stěnu budovy. Pro tento účel je použita spojitá síť nebo mřížka, která zajišťuje propustnost světla. Venkovní bannerová reklama se používá k vytváření obrazu nebo přitahování pozornosti k produktům společnosti. Varianta je charakterizována lakonickým designem - neexistují žádné rámy a těžké příslušenství. Velké reklamní pole pomáhá zpřístupnit zprávu tak, jak je to možné.