Typy sebehodnocení | jayassen.com

Typy sebehodnocení

typy sebevědomí

Sebevědomí je možná jednou z nejvýznamnějších vlastností života člověka. Začíná se formovat v raném dětství a tvoří další život člověka. Je to díky ní, že náš úspěch ve společnosti, dosažení požadované, často harmonické a bezprostřední soužití se sebou často určuje.

Sebevědomí je hodnocení vlastních zásluh a nevýhod, akcí a akcí, odhodlání pro sebe sama o významu ve společnosti. Pro přesnější charakterizaci osobnosti existují různé typy sebehodnocení, které budou projednány.

Jaké typy sebeúcty existují?

  1. Přiměřená / nedostatečná sebeúcta. Snad nejdůležitější typy sebevědomí jednotlivce, protože určují, jak zdravý a pravdivý člověk si cení své síly, činy a kvality.
  2. Vysoká / střední / nízká sebeúcta. Zde je úroveň hodnocení určena přímo. Vykazuje se tím, že dává nenáležitý význam nebo naopak - bezvýznamnost vlastních zásluh a nedostatků. Extrémní typy sebeúcty jen málokdy přispívají k produktivnímu vývoji člověka, neboť nízké zablokují rozhodnutí a nadhodnocují - naznačují, že vše je v pořádku a nic dělat, obecně není nutné.
  3. Stabilní / plovoucí sebeúcta. Je určen podle toho, zda osoba vlastní sebevědomí závisí na své náladě nebo úspěchu v dané situaci typy sebevědomí (období života).
  4. Obecné / soukromé / konkrétní-situační sebehodnocení. Označuje oblast, na které je hodnocení rozděleno. Vyhodnocuje se osoba na fyzických nebo duševních datech v určité oblasti: podnikání, rodina, osobní život. Někdy se to může týkat pouze určitých situací.

To vše - hlavní typy sebehodnocení v psychologii. Vzhledem k tomu, že v dětství je stanoven zdravý a přiměřený postoj k sobě, stojí za to věnovat pozornost tomuto okamžiku u dětí - je mnohem snazší vytvořit si v raném věku odpovídající sebevědomí a znamená to mnohem víc.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 4 = 4

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: