Transgendery – kdo jsou tito, nejznámější transgender této planety

transgendery, kteří to jsou

Jednou ze složek štěstí člověka je spokojenost s jeho pohlavím. Mnoho lidí o tom nepřemýšlí, protože se cítí pohodlně v těle, které jim příroda dává. Pokud se někomu jeho sex nelíbí a cítí se, že není to, co je, pak můžeme předpokládat, že tato osoba patří do skupiny transgender lidí.

Transgender - co to znamená?

Abychom vysvětlili, kdo takové transgendery jsou v prostém jazyce, měl by se odkazovat na obsah tohoto výrazu. Doslovný překlad tohoto slova z angličtiny znamená "překročení pohlaví, pohlaví". Tento termín je používán odkazovat se na lidi, jejichž biologický pohlaví a vlastní obraz neodpovídají. Když mluvíme o této skupině, často se používá jiný termín - pohlaví, které označuje vnitřní pocit muže svého pohlaví. Psychologové a sociologové označují transgender všechny lidi, jejichž pohlaví a biologický sex se neshodují.

Existují takové skupiny transgenderů:

 1. BeeGender - osoba, která se cítí jako muž, pak žena střídavě.
 2. Agender - situace, kdy se osoba vnímá jako zástupce určitého pohlaví.
 3. Genderkvir - tato skupina zahrnuje osoby, které mají smíšené pohlaví, odlišné od obvyklého porozumění mužům a ženám.
 4. Ženský transgender - biologický člověk, který se vnímá jako dáma.
 5. Mužský transgender - Biologická žena s mužským pohlavím.

Zevnitř není transgender snadno identifikovatelný. Obvykle se takoví lidé snadno naučí schopnost oblékat a vypadat jako zástupci opačného pohlaví. Oni se učí chování opačného pohlaví, žít své zájmy a chovat se podle toho. Současně nemohou vést plný život, protože jejich tělo dává stávající neshodě mezi fyzickou a psychickou složkou jejich osobnosti.

transgendery, které jsou7

Co znamená transgender žena?

Transgender žena je biologický člověk, který se cítí jako zástupce krásné poloviny lidstva. Právní předpisy mnoha zemí umožňují takovým mužům po změně řady vyšetření a postupů změnit své jméno a příjmení, které mu byly při narození. Protože muži, kteří se cítí jako ženy, lékaři často předepisují hormonální terapii, navenek mohou vypadat jako obyčejné dámy. Vlasy, oblečení a způsoby chování nemohou zradit ženu v těle člověka.

Mužský transgender

Transgender muž je biologická žena, která se vnímá jako mužský představitel. V tomto případě může žena zaznamenat takové známky transgender:

 • ona není spokojená s ženským oblečením;
 • má zájem o mužské aktivity a sport;
 • to je hrubší a drsnější chování.

První transgender v historii

Příběhy prvních transgendentů mohou být převzaty z nejstarší mytologie, která popisuje případy transformace mužů na ženy a naopak. Ve starověku to bylo považováno za normální a nikdo nebyl překvapen. Například, populární římský císař Elagabal, nebo Heliogabal, řídit říši ve třetím století, byl známý pro jeho zvláštnosti, které byly vnímány jako nějaká zvláštnost. Dokonce slíbil velkou částku peněz těm lékařům, kteří mu pomohou změnit sex.

Další případ transgenderity je popsán v Hussar Ballad. Hlavní hrdinka díla měla skutečný prototyp - Nadežda Durova. Ve svých pamětech píše, že od dětství vidí svůj rozdíl od ostatních dětí a kvůli tomu se cítila nenávist k sobě. Ráda nosila pánské šaty a požádala, aby se jmenoval Alexandrem.

Prvním transgender, popsaným v lékařské literatuře, je Einar Wegener Mogen. Narodil se chlapec, ale od dětství cítil, že začíná žena. Einar byl slavný umělec, ale zanechal tuto činnost, aby se stal vzorem časopisu, ve kterém jeho žena pracovala. Einar byl první, kdo podstoupil operaci pro změnu pohlaví. Jeho život byl základem biografického filmu "Dívka z Dánska".

transgendery, které jsou tyto2

Kolik transgenderů je na planetě?

Přesná statistika toho, kolik transgenderů na světě neexistuje. Ve většině zemí světa jsou takoví lidé negativně ovlivněni kvůli tomu, co dávají přednost tomu, aby neukázali svůj rys. Často, jako postava, která odráží transgendenci, se přijímá počet doporučení klinikám o změně pohlaví. Takový ukazatel nelze považovat za přesný, protože operace jsou nákladné a jen málo si je může dovolit.

Vzhledem k počtu odvolání pro plastické chirurgy a údajům z některých průzkumů nazývají sociologové takový přibližný údaj transsexuálů: přibližně 112 milionů lidí nebo 1,6% obyvatelstva. Většina výzkumu v této oblasti byla provedena v Americe. Největší počet lidí v této skupině byl zaznamenán ve státě Columbia. Tam se počet lidí nespokojených se svým pohlavím blíží o tři procenta.

Jaký je rozdíl mezi transsexuálem a transsexuálem?

Hlavním rozdílem mezi transsexuálem a transgender je to, že transsexuál podstoupil operaci pro změnu pohlaví. Každý transsexuál je transgender. Chirurgická a plastická chirurgie je jen součástí dlouhého procesu transgender korekce. Před vážnými zásahy do těla by měla osoba konzultovat psychiatra, sexologa a endokrinologa. Změna pohlaví může být provedena pouze jednou v životě, takže toto rozhodnutí musí být závažné a úmyslné.

Jak rozpoznat - transgender nebo ne?

Neexistuje způsob, jak rozlišit transgender od dívky, zvláště pokud prošel sexuální operací. Hormonální terapie umožňuje člověku vyhlazovat příznaky sexu, ve kterém se narodil. To znamená, že muži, kteří užívají ženské hormony, se stanou ženičtějšími, mají méně vlasů a kůže se stává měkčí. U žen po léčbě androgeny se hlas stává hrubší, množství vlasů se zvyšuje, postava získává maskulinní rysy.

Kolik transgenderů žije po operaci?

Životnost transgenderu závisí na tom, jakou korekci prošla. Zdravotní stav ovlivňuje, které hormonální přípravky, v jakém objemu a jak dlouho byly užívány. Použití estrogenních léků může zhoršit činnost kardiovaskulárního systému a antiandrogenní léky mohou poškodit ledviny.

Samotná operace na změnu pohlaví nepoškodí víc než běžné kavitární operace. Při správné pooperační terapii a správně zvolené hormonální léčbě může transsexuál žít tak dlouho, jak je to obyčejná osoba. Zvýšení délky života pomáhá udržovat zdravý životní styl, systematické pozorování endokrinologa a absence špatných návyků.

transgendery, které jsou oni1

Může transgender mít děti?

Lékaři jsou jednoznační v otázce, zda transgender může porodit. Přestože plastická chirurgie pomáhá dosáhnout výrazných změn ve vzhledu, lék ještě není schopen pomoci transsexuálovi otěhotnět a porodit dítě. Během operace se hlavní práce zabývá změnou vnějších genitálií. V tomto případě často zůstávají vnitřní pohlavní orgány nezměněny. Pouze transgender může porodit dítě, které neprošlo procesem změny sexu.

Jak se stát transgender?

Psychologové a sexuologové mají stejnou představu o tom, odkud pocházejí transgendery. Hlavním důvodem je hormonální selhání u matky během těhotenství, což vede k porušení ve vytváření orgánů a psychiky dítěte. Navíc jsou to důvody:

 • nesprávné rodinné vzdělání, v němž rodiče vychovávají dítě, které není v souladu s jeho přirozeným pohlavím, ale v souladu s jejich touhou mít chlapce nebo dívku;
 • různé mentální trauma přijaté dítětem v raném dětství.

Transgender problémy

Hlavní problém transsexuálů je spojen s reakcí společnosti na takové lidi. Většina lidí má tendenci považovat tuto skupinu lidí za nesprávně orientovanou. Agrese ve vztahu k těmto lidem může být nejen verbální, ale i fyzická. Takže například Tara Hudsonová, transgender ve Velké Británii, byla nalezena ve vězení mužů. Z tohoto důvodu se fenomén, jako je latentní transgender, který skrývá jeho rys, stává zcela běžným.

Nejslavnější transgender

Nejslavnější transgender jsou zástupci showbusinessu nebo jejich příbuzných:

 1. Shiloh Nouvel Jolie-Pitt - transgender dívka, jíž hvězdní rodiče pomáhají přijímat sebe sama tak jako ona. Shilo Nouvel se nosí pouze v pánském oblečení, nosí krátké účesy a podporuje svůj mužský status všemi možnými způsoby.
 2. transgendery, které jsou oni3

 3. Tara Hudsonová - Transgender, který se považuje za ženu. Byla uvězněna v době, kdy už podstoupila sexuální operaci, ale nové dokumenty ještě nebyly připraveny. Tara byla umístěna do věznice mužského pohlaví, která byla obsažena v médiích a ukázala vládě, že je třeba zjednodušit proces získávání nových dokumentů pro takové lidi.
 4. transgendery, které jsou4

 5. Transgender Conchita Wurst se stalo slavným po vítězství v Eurovision v roce 2014.
 6. transgendery, které jsou

 7. Transformátor Delilah - známá francouzská zpěvačka je ve skutečnosti obyčejná žena. Mýtus, že se narodila chlapce, se objevila později jako verze, která by mohla vysvětlit, proč se slavný a úspěšný zpěvák dopustil sebevraždy.

transgendery, které jsou