Analytické schopnosti | jayassen.com

Analytické schopnosti

Analytické schopnosti

Analytické schopnosti jsou schopnost analyzovat různé životní jevy, nikoliv libovolně, ale přísně pomocí logických metod, které odvozují od malých, nevýznamných detailů. Často talentovaní lidé je ve skutečném životě nevyužívají, zatímco méně talentovaní, ale stále trvalejší, mají tendenci uspět. Analytické schopnosti jsou také určitým talentem a mohou být rozvíjeny tím, že si člověk dává jídlo pro mysl.

Jak testovat analytické dovednosti?

Chcete-li otestovat, kolik jste schopni nezávislé analýzy, musíte často absolvovat test pouze pro analytické dovednosti - některé z těch, které najdete v síti. Zkontrolujte si sám sebe a můžete to jednodušeji.

V běžném životě, který analyzuje realitu, musí člověk zvážit všechny okolnosti v částech, odděleně od sebe, srovnávat možnosti, jejich klady a zápory a teprve poté vyvodit obecný závěr. Můžete se zkontrolovat sami pomocí jakéhokoli textu a práce s ním po dobu 10-15 minut.

Hlavním způsobem pochopení textu je klást otázky. Pokud je vývoj analytických dovedností na vysoké úrovni, můžete snadno: překonat text do sémantických částí, formulovat jeho obecnou hlavní myšlenku a získat z ní nové znalosti. Pokud by to bylo pro vás snadné, pak máte analytickou činnost, a pokud vznikly potíže, pak by se tato oblast měla rozvíjet.

Jak rozvíjet analytické dovednosti?

Nyní si můžete snadno vybrat jedno z výcvikových center, kde jste připraveni učit nejen analytické dovednosti, ale také úspěch, podnikatelské umění a harmonii se sami. V tomto školení budete s největší pravděpodobností nabízeni úkoly pro analytické dovednosti a ve formě situace, kterou musíte rychle reagovat. Školení tímto způsobem je zajímavé, snadné a dává vynikající výsledky.

Nicméně, ne v každé vesnici najdete takové centrum. Můžete si samostatně vymyslet různé kontroverzní situace a zjistit, jaké jsou jejich cesty, a také si představit, jak se budou pravděpodobně dále rozvíjet. To se nejlépe provádí ve dvojicích s podobně smýšlejícími lidmi a účinek bude lepší a zapojit se do zajímavějších.

Navíc můžete jít prostě a řešit logické problémy, které také přispívají k rozvoji analytických dovedností. Například:

    test pro analytické dovednosti
  1. Pět kopřihů za 5 hodin kopat 5 m příkop. Kolik digerů bude trvat, než vykopnete příkop 100 m za 100 hodin? (ODPOVĚĎ: stejné číslo).
  2. Lidé, kteří přišli do stejné vesnice, často překvapili místního blázna. Když mu byla nabídnuta možnost volby mezi 50 centovou mincí a pětidenní bankovkou, vždy si vybral minci, ačkoli to stojí desetkrát méně než bankovka. Proč si nikdy nevybral účet? (ODPOVĚĎ: přestali dávat peníze).

Pravidelné řešení stejných problémů snadno rozvíjí požadovanou kvalitu osobnosti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: