Jak správně vařit pohanka?

Jak správně vařit pohanku

Zdá se, že to může být jednodušší než obyčejná kašička kaše? Každá žena v domácnosti pravidelně připravuje pohanky a téměř celý tento proces končí úspěšně. Ale to znamená, že každý ví, jak skvělé vařit pohanka? Ne, to vůbec neznamená. A možná to je důvod, proč většina dětí a někteří dospělí nelíbí kaštanovou kaši. A že kaše se ukázala chutná, musíte pochopit, jak správně vařit pohanku. To je to, o čem se chystáme mluvit.

Jak vařit pohanka pro obloha? Proporce

Pokud vás zajímá otázka, jak správně vařit drobnou polenku, měli byste mít na paměti, že pohanka na obloha se vaří v poměru jedna k dvěma. To znamená, že pohár (sklo) pohanky potřebuje dvě brýle (šálky) vody.

Jak vařit pohanka?

Nyní promluvme o receptech na vaření pohanky

Recept 1. Příprava vařené kaše bez vaření.

Nejprve je třeba třídit a opláchnout pohanku. Opláchněte ho pod studenou tekoucí vodou. Když se voda stává čirá, lze předpokládat, že se pohanka dobře umyje. Pak usínáme v pohanky v hrnci (můžete si vzít pán s těsně připevněným víkem) a nalít ji s vařící vodou. V tomto receptu je lepší vzít poměr krupice / vody rovný 1: 1,5. Trochu podsalivaem a zakryjte víko. Pak pošlete pohanku ručníkem a nechte ji na noc. Ráno budete mít nádhernou kaštanovou kaši.

Recept 2. Klasický recept na vaření pohanky

Měříme množství obilovin a vody, které potřebujeme. Potom provedeme postup pro čištění pohanky, podobně jako první recept. Poté naléváme vodu do připravené pánve a přivedeme do varu. Po varu vody musí být slaná. Máme slanou vodu na chuť, a pokud připravujeme ovesnou kaši pro děti, je lepší nechat vůbec používat sůl nebo jen trochu slanat. Pak ve vařící vodě naplníme vypranou pohanku, promícháme ji a minimálně zapálíme oheň na talíři. Vařte pohanku, dokud nebude hotová (dokud voda neteří).

Recept 3. Jak vařit kaši z pohanu s mlékem?

Zde je všechno jednoduché. Nejprve musíte vařit obvyklou drobnou pohanku, jako ve druhém receptu. A pak do něj přidává mléko. Můžete použít jak surové, tak i vařené mléko, můžete vylévat všechny pohanky a můžete si vyrobit kaštanovou kaši s mlékem přímo na talíři. Tato kaše je mnohem chutnější, pokud přidáte trochu cukru.

Někteří dávají přednost vaření kaše na mléko namísto vody. Pak musíte vědět, že za tímto účelem není plné mléko uloveno, ale zředěno vodou, jinak vaří vaří. A tato kaše je vařená déle než kaše na vodě. Proto je lepší vařit pohanku zvlášť a do hotové kaše přidáme mléko.

Jak a kolik vaří pohanky?

Pohanka je nejlépe vařená v hrnci s hustými zdmi nebo dnem. To vám umožní vyjmout z desky několik minut před připraveností a nechat ji vařit a jít.

Jak dlouho trvá vaření pohanky závisí na způsobu vaření, který jste zvolili. Možná dáváte přednost tomu, abyste zalévaly vodu a nechte ji připravit. Poté bude doba vaření přibližně 10 hodin. Jak vařit kaši z pohanu

Pokud nemůžete dlouho čekat, pak je pro vás vhodná metoda vaření - klasické vaření. Poté je třeba vařit pohanku asi 10-15 minut. Vše závisí na množství pohanu a vody, velikosti ohně, nádobí atd. Ale hlavním kritériem pro stanovení stupně dostupnosti kaše není čas, ale množství vody v pánvi. Když se voda rozplyne - pohánka je hotová.

Jak vařit pohanku pro pár?

Změřte potřebné množství obilovin a vody. Krupici opláchněte a vložte do zvláštního oddělení pro parník, určeného pro obiloviny, a nalijte jej vodou. Potom naléváme vodu do základny parníku, nastavíme časovač na 30-40 minut. Po uplynutí stanovené doby bude kaše připravena.