Jak otevřít víno bez vývrtu?

Jak otevřít víno bez vývrtky

Tohle se pravděpodobně stalo s každým - chtěli se potěšit sklenkou vína, koupili si láhev vína, ale nemysleli na to, jak ji otevřít, v tom smyslu, že nedostali vývrtku. A teď co dělat, jak otevřít víno bez otáčení? Ukazuje se, že tento úkol není tak složitý a existuje více než jedno doporučení, jak lze snadno otevřít víno bez otáčení.

Jak otevřít láhev vína bez vývrtky?

  1. Pokud ruce rostou ze správného místa a doma je šroub, šroubovák a kleště, pak je možné otevřít láhev s jejich pomocí. Nejprve zašroubujte šroub do korku a potom kleště vytáhněte za šroub. Trochu úsilí a láhev je otevřená.
  2. Vývrtku můžete vyměnit za nožku. Musí to být zatlačeno hlouběji do korku a poté, když má nůž sklopený v pravém úhlu, vytáhněte z láhve korku.
  3. Ale jak otevřít víno bez vývrtu, pokud není doma ani nůž ani nářadí? Můžete zkusit zatlačit korku dovnitř. Ale jakmile to nemusí vždy fungovat, takže budete muset nejprve pat ruku na dně lahvičky a otočte láhev kolem své osy (třikrát po směru hodinových ručiček, tři - proti), nebo snižte hrdlo lahve, počítat do 10 a vrátit láhve do původní polohy. Po provedení jedné z navržených akcí lze konektor snadno přitlačit prstem do lahve.
  4. Stále můžete zkusit vytlačit korku z lahve venku. Protože tento pat na dlani nestačí, potřebujete něco podstatnějšího. Například plastová lahev naplněná vodou nebo hustou knihou. Uprostřed plné plastové láhve zaklepat na dně láhve vína, zatímco zástrčka není „plazit se“ na půli cesty, pak to může být odstraněny ručně. Nebo klepněte na kořen silné knihy na spodní straně láhve vína, až do zátky lze snadno vyjmout rukama. A můžete položit láhev do podpatku bot s nízkou patou a zaklepat botu na stěnu, dokud nevstoupí korku z krku, takže ji lze snadno vytáhnout ručně.
  5. Existují však zřídka velmi "tvrdohlavé" dopravní zácpy, které nechtějí opustit své místo vzteku pod žádnou záminkou. Pak existuje jen jedna cesta - rozdrtit korkové nože a postupně je zatlačit dovnitř. Víno samozřejmě s drobky bude, ale jeho vkus neztratí. Nakonec může být nápoj a výpust z pozůstatků korku.

Kolik může být skladováno otevřené víno?

Otevření vína není vždy možné dokončit. V takovém případě nastává otázka: kolik může být skladováno víno, jak a kde to udělat? Okamžitě je třeba si uvědomit, že dlouho, aby se otevřené víno udrželo, nebude se to ukáže - při styku se vzduchem se zoxiduje. A nemůžete zabránit tomuto procesu, může se jen mírně zpomalit. Rychlost oxidace závisí na mnoha faktorech. A na množství vzduchu uvízlého v lahvi a na množství cukru ve víně a teplotu, při které je víno uskladněno. Teplejší v místnosti a méně vína zanechané ve láhvi, tím rychleji se nápoj změní na ocot. Obvykle několik hodin po otevření vína zaznamená změnu chuti a vůně a po několika dnech nebude možné takové víno vypít. Proto je třeba nejprve snížit počet Kolik můžete mít otevřené vínovzduch v lahví, nalijte víno do menších pokrmů. Dále by měla být láhev těsně ucpána. Pokud je víno bílé, mělo by být umístěno na spodní polici chladničky a skladováno tam nejdéle 1-2 dny. Červené víno bude trvat stejné časové období při pokojové teplotě - nepotřebuje chlad. Ale pokud jste nedokončili víno z kategorie silné, například port, sherry, pak mohou být uloženy až na 2-3 týdny.

Francouzi obecně říkají, že pokud jste otevřeli láhev vína, nedokončíte to, pak byste neměli otevřít láhev. Tak jsme se poslouchat tyto znalce vína a snaží se vypočítat síly v předstihu, aby nedošlo k kazit víno, uložte ji v láhvi odzátkoval.