Polodrahé kameny – seznam

polodrahokamy seznam

Znalost nejrůznějších přírodních a polodrahokamů není nikdy nadbytečná, protože je vždy užitečné pochopit kameny. Za prvé, můžete objevit spoustu nových zajímavých věcí. A za druhé, budete vědět, které kameny mohou být použity v různých řemesel, stejně jako nosit během dne, a když drahokamy jako výraznou a jasnou make-up, je to nejlepší vyhrazena pro večer. Podívejme se na malý seznam polodrahokamů, ve kterých jsou uspořádány podle barevných stupnic.

Polodrahokamy červené barvy

Nejznámější a nejoblíbenější z červených kamenů jsou jaspis, který má bohatou krev-červenou barvu, stejně jako některé odrůdy granátového jablka. Obecně platí, že granátové jablko je také často označováno jako polodrahokamy, ale některé odrůdy jsou někdy považovány za drahé, pravděpodobně proto, že jsou méně časté. Ale zde pyrope a almandine jsou polodrahokamy. První má červenou barvu, ve které mohou být odstíny fialové nebo oranžové, stejně jako bílá čára. Druhý má bezbarvý znak a samotný kámen je třešňový nebo karmínový, může být také se šikmým fialovým odstínem. Kromě toho je třeba poznamenat, že v této skupině a karneolové - červenožlutá paleta chalcedonie. Můžete také zmínit rhodonit a kunzite, které mají růžovo-červenou barvu.

seznam polodrahokamů 1 seznam polodrahokamů 2 seznam polodrahokamů 3

Polodrahokamy modré barvy

Polopřísný tanzanitový kámen je hluboký safírové modré průhledné barvy. Ozdoby s tanzanitem mimochodem velmi milovaly herečku Elizabeth Taylorovou. Navíc jasně modré barvy jsou lazurite a azurite, ale také sodalit. Mělo by být poznamenáno a tyrkysové, které je však obtížné nazývat modrou barvou, protože barva tohoto kamene již dlouho získala své jméno - tyrkysová.

seznam polodrahokamů 4 seznam polodrahokamů 5 seznam polodrahokamů 6

Semi-drahé kameny fialové barvy

Fialová barva nemá tolik polodrahokamů. Především je to amethystový křemen. Barva je opravdu velmi blízko vzácnému ametystu. Také je nemožné nezmínit charoite - ohromující lila a fialové květy, které mají měkký perleťový lesk.

seznam polodrahokamů 7 seznam polodrahokamů 8 seznam polodrahokamů 9

Polodrahokamy zelené barvy

Ale v přírodě je spousta zelených polodrahokamů. Nejznámější lze bezpečně nazýván malachit s luxusním a tmavě zelené Jade - světle zelené barvy, a heliotropu - kamenné, který kombinuje dvě barvy: tmavě zelené a krvavě červené. Ale kromě těchto kamenů existuje také mnoho dalších, jejichž jména jsou méně známá. To Andradit žlutozelená barva, grossularite hnědo-zelená, zelená diopsid s hnědými a žlutými odstíny, epidot a enstatit nazelenalý-hnědé barvy, stejně jako neuvěřitelně krásné světle zelené olivínu. A ani všechny kameny, které mají zelený odstín, nejsou.

seznam polodrahokamů 10 seznam polodrahokamů 11 seznam polodrahokamů 12

Polodrahokamy žluté barvy

Žlutý stín je také docela populární v přírodě. Za prvé stojí za zmínku citrin, hyacint, spinel a jantar, které mají bohaté a výrazné žluté odstíny. Nemluvě o i chryzoberyl, vyznačující se zelenavě žlutá, korund, které jsou přítomny v odstínu nahnědlé poznámky, turmalínové, a kromě toho, dříve označovaný SARD Jasper a nefritida, které mohou být žluté nebo oranžové odstíny.

seznam polodrahokamů 13 seznam polodrahokamů 14 seznam polodrahokamů 15

Polodrahokamy černé barvy

Mezi kameny černé barvy obecně neexistuje žádná vzácná nebo průhledná, ale tyto kameny prostě ohromují jejich magnetismus a energii. Jasným představitelem této skupiny je achát, který může být většinou z různých odstínů. Také je nemožné si nevšimnout trysky, které se nazývá také černý jaspis nebo černý jantar. Kromě toho jsou onyx, melanit a morion známé svou hlubokou černou barvou.

seznam polodrahokamů 16 seznam polodrahokamů 17 seznam polodrahokamů 18