Fotochromní brýle

fotochromní brýle

Nedávno lze často slyšet pojem "fotochromní brýle". Srovnatelně vylepšené fotochromní čočky se objevily na optickém trhu ne tak dávno - v 90. letech zpočátku spolu s plusesem bylo mnoho nevýhod. Dnes je technologie fotochromních brýlí prakticky zdokonalená a můžete si vychutnat nejen módní, ale také velmi užitečné příslušenství.

Co znamenají fotochromní brýle?

Hlavními vlastnostmi fotochromních čoček pro brýle je, že dokáží zlepšit vidění na maximální ostrost. Navíc mění své ztmavnutí v závislosti na intenzitě umělého nebo přirozeného osvětlení. Pro poslední vlastnost brýle s fotochromními brýlemi obdržely i název brýle - "chameleony". Jsou skutečně přecitlivělí na světlo - v místnosti mohou být zcela bezbarvé, stejně jako obyčejné brýle pro korekci vidění a na slunci rychle ztmavují. "Chytré" brýle mají svou rychlou reakci na molekuly fotochromních látek, které jsou v materiálu. Reagují na jasné sluneční světlo stmíváním a v normálním osvětlení se vracejí do původního klidového stavu.

Hlavní výhodou fotochromních slunečních brýlí je, že nahrazují sluneční brýle s dioptry - v jedné sklenici je pohodlné jak uvnitř, tak i venku.

Odrůdy fotochromních sklenic na brýle

Nejslavnějšími technologiemi při výrobě fotochromních čoček jsou technologie Transitions a SunSensors. Oba i jiní jsou velmi populární, i když v Rusku se druhá varianta zakořenila.

Brýlové čočky Transitions dodávat své bezbarvé značky jako Essilor, Hoya, Sola, Zeiss, Seiko, kde později zavedení molekuly fotochromických látek. Odborníci společnosti se neustále zdokonaluje své technologie, jeden z nejnovějšího vývoje jsou čočky, které tmavnou ještě rychleji na ulici a méně závislá na teplotě okolního prostředí.

Podstata technologie SunSensors se mírně liší - fotochromní prvek není jen v horní vrstvě, ale je rozložen v celé hmotnosti čočky. Ve skutečnosti oba pracují dobře a vyřeší své úkoly.

Kdo potřebuje fotochromní polarizační brýle?

Obecně je jasné, že fotochromní brýle jsou moderní požehnání, které je užitečné a osloví mnoho žen. Mezi nimi jsou především ti, kteří používají brýle v místnosti a na ulici. "Chameleony" nahradí dvě dvojice brýlí, pokud často střídáte různé typy osvětlení.

Fotokomorové brýle jsou pro řidiče nenahraditelné - nevyblednou, když autolady sedí v salonu, ale dokonale chrání před ultrafialovým zářením, od nebezpečí na silnici.

Tam jsou také fotokromatické sportovní brýle potřebné pro ženy, které preferují aktivní sporty, obzvláště oni jsou žádaní mezi cyklisty a snowboardisty.

Samozabarvovací sluneční brýle dávají přednost těm lidem, kteří jsou citliví na náhlé změny jasu, což způsobuje zarudnutí očí, bolesti hlavy, problémy se zrakem a nechtějí připustit jeho poškození.

Uživatelé ocení také za tímto fotochromními brýle jsou ideální pro každodenní život, jsou dobře chráněny před ultrafialovými paprsky jasný, zachránit sítnici při změně světelných podmínek, za to, co dávají jasnost kolem obrazu.

fotochromní brýle1 fotochromní brýle2 fotochromní brýle3
fotochromní brýle4 fotochromní sklenice5 fotochromní brýle6
fotochromní brýle7 fotochromní sklenice8 fotochromní skla9