Výživné za dítě mimo manželství | jayassen.com

Výživné za dítě mimo manželství

výživné pro dítě mimo manželství

Narození dítěte od rodičů, kteří nezaregistrovali své manželství, je dnes běžným fenoménem. Samozřejmě, že razítko v pasu nemůže zaručit šťastný rodinný život, je však nutné, aby žena v této situaci poznala její práva. Chcete-li dostat výživné od civilního manžela, musíte strávit nějaký čas.

Mohu podat výživné bez svatby?

Odpověď na tuto otázku je určitě pozitivní. Bez ohledu na razítko v cestovním pasu jsou oba rodiče zodpovědní za své dítě. Žena by měla přemýšlet o tom, zda je možné požádat o výživné bez toho, aby se oženil, a to ještě před narozením dítěte. Skutečnost, že rozhodnutí ve věci je do značné míry ovlivněno skutečností, zda byl otec zapsán na rodném listě.

Za prvé, měli byste vědět, v jakém případě můžete podat výživné. Stojí za to jednat pouze ze zájmů vašeho dítěte. Platí zpravidla, že částka vyplacená otcem je 1/4 platu (a dalších druhů příjmů) na jedno dítě, jedna třetina za dva a půl příjmu, pokud je více než dvě děti. Je zřejmé, že od nezaměstnaného oficiálního rodiče nebudete schopni dostat dostatečnou částku na to, aby dítě udrželo. V takovém případě může soud stanovit výši výplaty podpory dítěte, pokud manželství není registrováno, ve výši životního minima.

Kromě toho pro svobodnou matku zákon stanoví mnoho výhod a výhod. A někdy důkaz otcovství jen komplikuje některé body. Například, když opustíte zemi, budete muset vzít povolení od druhého rodiče a nikdo vám neposkytne záruku, že vám v této situaci nepřinese nepříjemné překvapení.

Výživné za dítě narozené mimo manželství

Pokud jste odhodlaní, chcete získat výživné v civilním manželství, musíte projít několika etapami. První z nich je uznání otcovství. Existují dva způsoby vývoje událostí. Pokud vaše občanské sdružení uznalo dítě, vstoupilo do rodného listu dobrovolně, situace je zjednodušená. Stačí sestavit následující seznam dokumentů:

  • pas (pro ověření totožnosti);
  • osvědčení o narození dítěte (pro zjištění otcovství a mateřství);
  • osvědčení o otcovství;
  • osvědčení o složení rodiny z místa, kde má dítě dítě;
  • Prohlášení ve jménu spravedlnosti míru, psané ručně.

Stojí za zmínku, že samotná skutečnost, že jméno otce je zapsáno do rodného listu, není dostačující. Nemáte-li osvědčení o otcovství, pak bude muset být založen u soudu.

Pokud váš bývalý přítel odmítne dítě a rozhodnete se dostat výživné pro dítě narozené v civilním manželství, pak budete muset vynaložit úsilí. Faktem je, že ani krvavá příbuzenství vám neopravňuje žádost o platbu. K tomu bude muset soud poskytnout důkazy o tom, že s touto osobou žila a máte právo na podporu dítěte pro dítě, které nebylo v manželství.
Důkazem může být vyšetření DNA, fotografie, dotazníky nebo prohlášení, svědectví svědků. Nezapomeňte si pečlivě promyslet a připravit všechny fakta, které potřebujete před podáním žádosti.

zda je možné požádat o výživné bez svatby

Pokud jde o samotný postup vyšetřování DNA, bude muset být zaplaceno žalovaným nebo žalobcem. V případě, že je prokázána skutečnost otcovství, platba za zkoušku spadá na ramena obžalovaného, ​​jinak žalující zaplatí.

Výživné za nelegitimní dítě mírovými prostředky

Nikdy bychom neměli vylučovat mírový způsob řešení tohoto problému. Můžete se dohodnout na vyplacení podpory dítěte za dítě, které bylo mimo manželství dobrovolně. Uzavírá se po určitou dobu nebo bez ní. Smlouva musí být napsána s povinnou certifikací notáře. Po dohodě stran může být tato smlouva kdykoli ukončena.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 4

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: