Vody jsou pryč, ale nejsou tam žádné zápasy

Voda je pryč a nejsou žádné zápasy

Dovolená se blíží ... Každý den před zahájením nejtajemnější v životě každé ženy moment - narození dítěte budoucí maminku neustále poslouchat své pocity, a vypadat trochu strach čeká, a když přijde na „h“ čas. Jedním z příznaků jeho začátku může být tok vody.

V této situaci je hlavní princip, který je třeba řídit, klid a opět klid! Vyzbrojeni, nebudou zbytečné síly, které, věřte mi, budou velmi nezbytné, aby bylo dosaženo toho nejdůležitějšího - dát život novému malému muži.

Neštandardní start: vody jsou pryč, ale nejsou tam žádné zápasy

Za prvé, to je začátek procesu narození není zcela standardní. V ideálním případě jsou nejprve boje, po jejichž zpevnění dochází v určitém stadiu práce k výbuchu močového měchýře, vyteče voda a dojde k porodům. Rozpor s ideálem však není důvodem k obavám, protože tento proces je jedinečný pro každou ženu v práci. Podle statistik, s divergencí vody, práce začíná u každé desáté ženy v práci.

Trochu o fyziologii

Děložní dutina během těhotenství je naplněna amniovou tekutinou - specifickou plodovou tekutinou, která poskytuje sterilní podmínky pro plod. V naší situaci se fetální amniotický močový měchýř ruší předtím, než začnou první kontrakce dělohy.

Příčinou prasknutí může být prudká změna polohy těla, včetně snění, svalového napětí, stejně jako zánětlivých onemocnění děložního čípku a pochvy. Poté dochází k nekontrolovanému odtoku tekutiny, který se může projevit jako silný proud nebo jako prakticky nepovšimatelný únik plodové vody před porodem.

Injekční diagnostika

Ve druhém případě, hlava dítěte sestupuje do porodního kanálu, stává se jakousi zátkou a zpoždění s normálního toku plodové vody, který nakonec může být přiděleno kapek po dlouhou dobu. Tyto slabé příznaky úniku, obvykle z přední plodové vody, nesmí způsobovat podezření.

Pokud tedy náhle těhotná žena pochybuje o zvýšení objemu vypouštění, musíte vyhledat radu od gynekologa, který vede těhotenství. Provede vyšetření a předepíše neinvazivní test na stanovení plodové vody, schopný rozlišovat plodovou tekutinu z moči nebo vaginálního výtoku. Takovéto expresní testy se prodávají v lékárnách a mohou být buď ve formě speciálních diagnostických podložek, nebo ve formě testovacích proužků podobných testům pro stanovení těhotenství.

Postup při stanovení úniku plodové vody je velmi důležitý, protože určuje výběr taktiky práce. Je-li pozitivní výsledek amniotesta v případě plné období těhotenství bez známek porodem je potřebná indukce porodu, a v případě úplného horizontu - soubor opatření, aby se zabránilo infekci plodu a udržení těhotenství. Názory lékařů o tom, zda únik plodové vody je nebezpečný bez včasné reakci na tento fenomén, jsou jednoznačné: je to velmi nebezpečné, může to vést k sepsi a úmrtí.

Bez panice: pozornost na detaily

Takže, jakmile voda ustupovat, nepropadejte panice, upozorňujeme na takových důležitých detailů, jako v době vypouštěcí, množství, barva, viskozita, znečištění, zápachu, chování dítěte a počet jejích poruch v průběhu času. Tato informace je velmi důležitá pro lékaře, který se poradí. bojuje po stažení vody

Variant normy - voda z průhledné barvy s příměsí bílých vloček (původní mastnoty), které mají sladkou vůni. Náladový výtok jiných barev může znamenat hypoxii nebo jiné nebezpečí pro dítě a v některých případech i pro matku v práci, například s embolií plodové vody.

Je třeba také poznamenat, že existuje přímá závislost: čím déle trvá "bezvodé" období, tím vyšší je pravděpodobnost komplikací práce, protože v takovém případě se riziko infekce plodu zvyšuje. Právě z těchto důvodů je dalším krokem našich akcí přijmout všechny věci připravené v mateřském oddělení a okamžitě jít tam sama nebo zavolat sanitku.

Měříme rizika

Ve většině případů by záchvaty po stažení vody měly začít během 12 hodin, v některých situacích - v příštích 12 hodinách. Podle světové statistiky, 95% žen po vybití začne nezávislý způsob dodání vody po dobu 48 hodin tak, prasknutí plodových obalů „rostlina“ mechanismus fetální plíce zrání a způsobuje narození.

Ale naše místní lékaři v situaci, kdy je vaše voda rozbité, a tam bitvy, to nepřijatelné, aby tak dlouho čekat, protože riziko zaostalosti plic dítěte, což může být „dorazvit“ uměle, nejsou souměřitelné s vysokým rizikem nákazy dítěte, a někdy dokonce i otrava krve jeho matka . Nebezpečí spočívá také v tom, že nedostatek plodové vody, což snižuje velikost dělohy může vést k posunu jejích stěn s ohledem na placentu, a existuje riziko uvolnění. Optimální, z lékařského hlediska, pro porodnictví je dobu nepřesahující 4 hodiny po zlomil jak voda a žádné kontrakce začaly.

K porodu pomůže stimulace

V závislosti na ochotě mateřství k porodu, stupni cervikální dilatace, lékař rozhoduje o umělém spuštění práce nebo stimulaci, individuálně zvolil její metodu. V této situaci lze použít následující metody stimulace práce:

  • metody ovlivňující děložního čípku - použití prostaglandinových hormonů zavedením gelů a čípků do vaginy nebo cervikálního kanálu;
  • metody stimulace porodu

  • metody ovlivňující kontraktilní aktivitu dělohy - intravenózní podání hormonu oxytocin.

Stimulace se neprovádí, pokud není plod umístěn správně; kardiomonitor ukazuje špatný zdravotní stav dítěte; žena s úzkou pánví nebo zdravotními problémy atd. V situaci, kdy nelze použít metody stimulace, bude porodnická péče prováděna za použití císařského řezu.

Takže, prosím, důvěřujte zcela medicínskému guruovi. Trochu víc času a setkáte se s dlouho očekávanými drobky ...