V jednom prsu není dostatek mléka - co dělat? | jayassen.com

V jednom prsu není dostatek mléka – co dělat?

V jednom prsu není dostatek mléka - co dělat

Kojení je klíčem k rozvoji zdravého a šťastného dítěte. Moderní maminky se aktivně zajímají o vytvoření kojení, produkci mléka, správné způsoby aplikace a pokusu o krmení dětí s mlékem co nejdéle. Přestože je tento proces přirozenou, ustálenou povahou, stále se objevují otázky. Jeden z nich - co dělat, pokud v jednom prsu není dostatek mléka?

Příčiny různých množství mléka

Stojí za to říci, že situace, kdy je mnohem méně mléka produkováno v jednom prsu než v jiném, není neobvyklé. Může to být několik důvodů. Ve velmi ojedinělých případech je důvod spočívá ve fyziologických vlastnostech struktury nebo v dříve přenesených operacích na jednom prsu. Ale jelikož to jsou spíše výjimky, nebudeme se na ně zaměřovat. Hlavním důvodem pro různé množství mléka je rozdíl ve stimulaci. Jak je známo, čím více mléka potřebuje dítě, tím častěji je aplikováno, tím více stimuluje bradavku matky a tím více se produkuje mléko. Důvody rozdílu v stimulaci mohou být několik:

  • Dítě je nepříjemné sání jedné z prsou, například kvůli ploché bradavce;
  • Maminka se častěji vztahuje k jednomu prsu než k druhému, protože je vhodnější, aby ležel na určité straně nebo je dítě pohodlnější nosit v praku na levé straně než na pravé straně;
  • mumly ošetřenou laktostázou nebo kompresemi mastitidy, což snížilo produkci mléka v určitém prsu kvůli tomu, co dítě nechce sát.

Hlavní chyba v případě problému

Dítě, navzdory jeho malému věku, už ví, že mléko je naléváno z jednoho prsa do úst a aby se dostalo od druhého, musí se aktivně pracovat. V této fázi začnou některé děti začít manipulovat s jejich matkami, odvracejí se od menších prsou, táhnou si nohy a žádají za každou cenu, aby jim poskytly "dobrou" hruď. Matky se bohužel často setkávají s provokacemi a splňují požadavky dítěte a dávají mu příležitost užít si lehce vydělané obědy. Tak vznikne začarovaný kruh, prsa, ve kterém už je tak málo mléka, je zbaveno stimulace, což způsobuje, že mléko se stává ještě menší.

Akce na vytvoření jednotného výstupu

Hlavní činnosti matky v případě odlišného přílivu mléka by měly být zaměřeny na skutečnost, že stimulováním sladění produkce.

  1. Za prvé, po dobu, než dosáhnete výsledku, udělejte prsu s méně mlékem "vedoucím". Začněte s ní všechny krmení, poté, co jste jim dali, aby nasákly druhé dítě.
  2. Vyzkoušejte toto období, když dítě nasává prsa nejdéle, například před sny nebo v noci mu nabídne jen menší prsa.
  3. Pokud je problém v konstrukci bradavky nebo nesprávné připoutání k jednomu z prsou, je třeba přímo nasměrovat dítě k tomu, aby ho vzal a naučil se, jak ho správně podat. Pokud se nemůžete vypořádat sami, je lepší konzultovat s lékařem nebo konzultantem kojení.
  4. Pokud dítě rychle hodí prsu s méně mléka, nevzdávejte se a nenabízejte mu znovu a znovu. Pokud jsou pokusy stále zbytečné, musíte je aktivně vyjádřit ručním nebo prsním čerpadlem. Úkol není jednoduchý, ale čím rychleji zvýšíte produkci mléka, tím rychleji dítě začne pomoci, V jednom prsu je málo mléka - co dělat2stimulující prsa sami.

Pravidla prevence

Předcházení tvorbě méně mléka v jedné z prsou je velmi jednoduché - od samého počátku kojení nebo po vyřešení problému získání odlišného množství pokusu vždy střídavě střídat aplikaci vlevo a vpravo. Snažte se jasně si uvědomit, s jakými prsymi byly naposledy krmeny. Dokonce i v noci nedovolte, aby dítě nasávalo pouze jedno prsa. Pokud potřebujete vyjádřit, vyjadřte stejné množství mléka z obou prsou.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

2 + 5 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: