Tobex pro děti

tobrex pro děti

Když má novorozené dítě oči napojené a po spánku, nemůže je otevřít, protože se cibule spojují, moje matka se začne panikavat. Pokud se radíte od babiček, doporučí si otřít oči tamponem namočeným v silném čaji. Další možností je pohřbít novorozence do očí vlastním mateřským mlékem. Netestujte mléko vůbec! Je pouze sterilní, dokud není v ženském prsu. Při dekantaci, transfuzi do misky, pipety se stává místem infekce. Proto se snažíte dítě pomáhat mlékem, ubližujete jen oči!

Pokud se chcete obrátit na lékaře, buďte připraveni slyšet dvě základní diagnózy. Pokud je záležitost v zastavení slzného kanálu, pak desetidenní masáž nebo v extrémních případech bougainage uvolní novorozence z tohoto problému. Pokud však lékař zjistí infekční povahu onemocnění, pak s největší pravděpodobností napíše tobrex pro děti ve formě očních kapek.

Účinky drogy

Kontrolovaná mnoha matkami oční kapky pro novorozenec tobrex v jeho složení obsahují tobramycin. Tato látka je širokospektrální antibiotikum. Tobramycin může bojovat proti stafylokokům, odolným vůči penicilinu a dalším patogenům. Proniká do cizích buněk a zabije je. Používáte-li místně kapky tobrebů pro děti, systémový účinek antibiotika bude minimální. Tevocimin se vylučuje nezměněn v moči.

Pravidla pro použití tobrexu

Spory o tom, zda je možné odkapávat tobby pro děti, se nezastaví. Anotace uvádí, že použití tobrexu je ospravedlněno konjunktivitidou, ječmenem, keratitidou a blefaritidou. Mezi indikace pro aplikaci tobrexu patří léčba očních infekcí, epididymis a pooperační profylaxe. Dobré výsledky demonstrují tobrex u dakryocystitidy, což pomáhá zabránit infekci před zánikem slzných kanálů.

Jak správně a kolik dní odkapává tobrex dítě je určeno lékařem. Obvykle trvá léčba maximálně sedm dní. Za den je novorozenec kapající pětkrát jednou kapkou.

Tobrex a Tobrex 2x: podobnosti a rozdíly

Základní rozdíl mezi tobrexem 2x a tobrexem je pouze v konzistenci kapiček. Obě léky obsahují stejnou účinnou látku, což je tobramycin, tj. Účinek léčby se nebude lišit. Tlustý jako tobolický lepidlo tobrex 2x v konjunktivální dutině je zachován mnohem déle. Z tohoto důvodu není nutné ho vykopávat pětkrát denně - dvakrát. Stojí za zmínku, že z prvního dne života mohou být odkapány obvyklé tobreby, ale tobox 2x pro novorozence mohou jmenovat pouze v případě akutní potřeby. Vždy je nutné zkontrolovat reakci dítěte na tuto drogu.

Upozornění kapky pro děti

Anotace k tobrebům naznačuje, že vedlejší účinek léku může být porušení funkce ledvin, poškození sluchu, alergické reakce a křeče. Pokud používáte kapky po dobu delší než sedm dní, může se vyvinout superinfekce, například infekce houbami.

Není nadbytečné zdůrazňovat, že při vpichování musí být přípravek zahřát na pokojovou teplotu. Čtyři týdny po otevření injekční lahvičky je tobreb už nepoužitelný.

Když se seznámíme se všemi klady a zápory tohoto léku, můžeme říci, že drogové tobreby pro léčbu novorozenců a dětí do jednoho roku se nejlépe využívají pouze v případě akutní nutnosti. Lékař a lékař by měl tyto kapek předepisovat a dohlížet na léčbu.