Sirup Ambrogen pro děti

sirup pro děti

Pokud vaše dítě nemocí a začne kašel, měli byste vždy zavolat lékaře, aby vyšetřoval krk, poslouchá plíce dítěte a předepisuje léčbu. Existuje mnoho léků proti kašli. V závislosti na druhu kašle může lékař předepsat vaší malé pacientovi sirup ambrox. Tento lék je nová generace, která má dobré sekreolytické, mukolytické a vylučovací motorické působení. Řešení má příjemnou karmínovou chuť a dítě je snadno opilé. Toto lék dokonale snižuje viskozitu hlenu a odstraňuje z dýchacího traktu. Sirup rychle vstoupí do krve, účinek trvá 6-12 hodin. Potom je sirup ambroben zcela odstraněn z gastrointestinálního traktu. Lék je vyráběn v tmavých skleněných lahvích o objemu 100 ml.

Ambrobénní kompozice pro děti

Ambrobenový roztok pro děti obsahuje léčivou látku ambroxol hydrochlorid, stejně jako pomocné látky: sorban draselný, kyselinu chlorovodíkovou a purifikovanou vodu.

Přípravek Ambroben se používá pro děti ve formě tablet, sirupu pro požití a jako roztok pro inhalaci u takových onemocnění, jako jsou:

 • pneumonie;
 • bronchitida;
 • bronchiální astma;
 • laryngitida;
 • tracheitidy.

Dávkování ambrogen pro děti

Obvykle se po 30 minutách po jídle používají sirupní ambroben, který se vypláchne dostatečným množstvím vody nebo čaje.

Přiřazení sirupu dětem do 2 let 2,5 ml 2krát denně, děti od 2 let do 6 let užívají 2,5 ml sirupu 3krát denně, děti od 6 do 12 let užívají 5 ml 2-3krát denně a adolescenti během prvních 2 dnů užívají 4 ml roztoku třikrát denně a poté 4 ml roztoku 2krát denně.

Pro inhalace pro děti se roztok ambrobenu mísí s roztokem chloridu sodného a zahřeje na teplotu těla. Inhalace s amberbone pro děti do jednoho roku nutně pod kontrolou lékařů. Během léčby dítěte je nutné vypít velké množství vody.

Ambrogen tablety jsou kontraindikovány u dětí mladších 6 let. Od tohoto věku mohou být tablety podávány podle dávky uvedené v anotaci k léku. Ujistěte se, že dodržujete tyto požadavky, protože předávkování je pro děti všech věkových skupin velmi nebezpečné.

Předávkování

V případě předávkování se u dětí s ambriformem vyskytují následující příznaky:

 • těžká nevolnost;
 • zvracení;
 • zvýšené slinění;
 • snížení krevního tlaku.

Léčba předávkováním by měla být výplach žaludku.

Nežádoucí účinky a kontraindikace

Při použití ambrobenu může být někdy bolest hlavy, slabost, sucho v ústech, nevolnost a zvracení, průjem. Velmi vzácně mohou nastat alergické reakce, jako je kožní vyrážka, otok obličeje, horečka. Pokud dojde k nežádoucím účinkům, musí se lék vyhodit. Nemůžete kombinovat příjem ambrobenu s léky, které potlačují kašel, na pozadí poklesu kašle, bude obtížné sputa uniknout z dýchacího ústrojí. Když je ambrobenní roztok pro děti předepisován současně s antibiotiky, tento lék se zlepší v plicních cestách, a tím se zlepší jejich účinek.

ambrobenní roztok pro děti

Kontraindikace užívání sirupového ambrobenu pro děti jsou:

 • přecitlivělost na složky;
 • vřed žaludku nebo dvanáctníku;
 • epilepsie;
 • závažné onemocnění ledvin a jater.

Ambrobene sirup je široce používán u dětských pacientů, protože jeho účinnost, ale rodiče by měli mít na paměti, že děti potřebují, aby si ji přísně pod lékařským dohledem, aby se předešlo možným komplikacím v těle dítěte, které obvykle se vyvíjejí velmi rychle.