Proč mléko zmizí?

proč se ztrácí mléko

Velmi často mají moderní ženy problémy s kojením dítěte. Ve skutečnosti však existuje jen velmi málo skutečně skutečných hormonálních příčin, proč se množství mateřského mléka snižuje nebo jsou tyto příčiny spojeny se skutečnými nemocemi. Příčiny ztráty mateřského mléka jsou častěji spojovány s psycho-emocionálním pozadím ženy, poruchami stravování nebo režimem krmení. Jiné příčiny ztráty mateřského mléka jsou také možné - císařský řez, trauma nebo jiné operace.

Příčiny snížení mateřského mléka

  1. Především je důvodem, proč má málo mateřského mléka u ženy, porušení její výživy (dystrofie ženy, strava, nízkokalorické nebo špatně kvalitní potraviny, chudá na vitamíny).
  2. Dalším důležitým důvodem, proč se sníží mateřské mléko ženy, zůstává malé množství tekutiny, které kojící matka pije během dne (nejméně 1,5-2 litru tekutiny denně je normou kapaliny při podávání dítěte).
  3. Častým důvodem, proč není od ženy dostatek mateřského mléka, je stres. Silná psychotrauma, poporodní deprese, únava, nedostatek spánku nebo chronický stres - to jsou důvody, proč nejenom snížil, ale také zcela ztratil mateřské mléko.
  4. Jiné příčiny, pokud je to možné, absence mateřského mléka - je jeho hypotermie a mastitida. Po přenesené mastitidě, obzvláště hnisavé, je množství mateřského mléka významně sníženo a pokud byl proveden operační zákrok na mléčné žláze, může zmizet úplně.
  5. Zrušení režimu krmení vede také ke snížení množství mateřského mléka: čím více přestávek mezi krmením, tím méně mléka se stává, jako v případě nedokonalého namáhání po kojení.

Jak zvýšit množství mateřského mléka?

Chcete-li zvýšit množství mateřského mléka v ženské stravě by mělo být velké množství mléčných výrobků (zejména sýr a zakysaná smetana), obiloviny, čerstvou zeleninu a ovoce. Krátce před krmením musíte vypít šálek čaje nebo kapaliny. Zvýšení produkce mléka je podporováno vlašskými ořechy, halvou a semeny, mrkvovou šťávou, bílým masem. Chůze na čerstvém vzduchu je nutná, a zároveň se vyhýbá hypothermii, normálnímu spánku, vyhněte se stresu co nejvíce. Pro hruď se doporučuje masáž, kontrastní sprcha a léčebné lázně s teplou vodou před spaním.