Pravidla hry v “Scrabble”

pravidla hry v učenci"Scrabble" je poměrně dobře známá a rozšířená hra, pro kterou oba dospělí i děti mají čas na trávení času. Tato verbální zábava je nejen neuvěřitelně fascinující, ale také rozvíjí takové důležité dovednosti jako pozornost, rychlá reakce a logika. Navíc, jako každá jiná hra s písmeny a slovy, podporuje rozšíření slovní zásoby, což je velmi důležité pro děti různého věku.

Navzdory skutečnosti, že tato hra je známá již od starověku, nyní pochopili, že ne každý, jak správně hrát „erudovaný“, nebo jen znát základní pravidla hry, ale nerozumí jeho nuance. V tomto článku se podrobně seznámíme s touto nádhernou zábavou.

Pravidla hry a podrobné pokyny pro hru "Scrabble"

Do této verbální hry se účastní alespoň 2 lidé. Zpravidla před začátkem soutěže účastníci uvažují o určitém počtu bodů, které budou ukazovat na vítěze, pokud bude dosaženo. Během distribuce obdrží každý hráč 7 náhodných čipů. Ve stejné době jsou všechny ostatní obrácené vzhůru nohama, zamíchány a odloženy stranou.

První účastník je určen losem. Musí z jeho žetonů vykládat jakékoliv slovo ve středu pole a uspořádat ho horizontálně, aby se četl zleva doprava. V budoucnu mohou být na pole nebo stejným způsobem vložena jiná slova, nebo vertikálně číst shora dolů.

Další hráč musí na hřišti dát další slovo, a to pomocí čipů, které jsou v jeho rukou. Současně musí být v novém slově přítomen jeden dopis od prvního slova, to znamená, že dvě slova se musí protínají. Není možné vytvořit nové slovo kromě těch, které jsou již na hřišti. Pokud některý z účastníků nemá příležitost vysvětlit své slovo, nebo to prostě nechce, musí nahradit 1 až 7 žetonů a přeskočit tento krok. Současně na rukách kteréhokoli účastníka na konci turnu by mělo být vždy přesně 7 žetonů, bez ohledu na to, jaké akce produkoval.

Každé rozložené slovo získá hráč určité množství bodů, které se skládají z následujících položek:

  • součet bodů všech použitých písmen;
  • prémie za uspořádání dopisů na speciálních prémiových buňkách, které se liší od hlavního pole;
  • prémie za prezentaci slov se speciálními buňkami;
  • dalších 15 bodů, které se udělují v případě, že se hráč v jednom tahu mohl zbavit všech žetonů, které měl v rukou.

V tomto případě je třeba vzít v úvahu, že cena je dána pouze tomuto hráči, erudované pravidla kdo jako první použil prémiové buňky a umístil na ně své žetony. V budoucnosti se takové bonusy neúčtují.

Zvláštní místo v pravidlech stolní hry "Erudite" je obsazeno "hvězdou", která ve hře hraje jakékoliv hodnoty, v závislosti na přání jeho majitele. Tento čip může být kdykoli umístěn na pole a deklarovat, jakou roli bude vykonávat. V budoucnu má každý hráč právo nahradit ho odpovídajícím dopisem a vzít si ho k sobě.

Pokud vaše dítě má rád stolní hry, zkuste hrát celou rodinu v monopolu nebo DNA.