Pravidla hry pioneerball

pravidla hry v pioneerball

Když děti hrají ve dvoře, často preferují týmové mobilní hry. Mezi tyto hry patří pioneerball – herní sport využívající míč, který vznikl ve třicátých letech 20. století v SSSR. Jméno samotné hry bylo způsobeno skutečností, že na tom nádvoří hráli průkopníci. Pioneerball ve škole má zvláštní popularitu, když žáci začnou hrát ve školní škole po ukončení studia. Je to nejen vzrušující a zajímavá hra, ale také způsob, jak si studenti mohou trávit čas, který je zaměřen na sjednocení dětského kolektivu.

Contents

Popis hry v pioneerball

Chcete-li pochopit, jak správně hrát pioneerball a jaké jsou jeho pravidla, je důležité mít nějakou představu, o čem je tato hra a jaký materiál je třeba připravit.

Abyste mohli hrát pionýr, musíte mít na hřišti volejbalovou síť. Míč k pioneerballu musí být také volejbal. Úkolem hráčů je bít míč rukama jakýmkoli způsobem přes síť tak, aby byl na straně druhého družstva.

Je třeba, aby hřiště bylo dostatečně velké. To umožní hráči pohybovat se volněji během hry.

Jak se pioneerball líbí od volejbalu?

Stěhování hry “pioneerball” je dvorní verze hry volejbalu. Proto pravidla hry mají do jisté míry podobný. Na rozdíl od volejbalu, kde je míč bití, v průkopnickém běhu musí být zachyceno rukama.

Charakteristickým znakem je také počet koulí. V Pionerball můžete hrát jako jeden míč a několik (obvykle dva). Během volejbalu je možné hrát pouze jeden míč.

Pravidla hry v pioneerball

 1. Účastníci hry jsou rozděleni do dvou týmů, jejichž počet musí být od 3 do 8 osob. Optimální počet účastníků je 14 osob.
 2. V prostředku hřiště se protahuje volejbalová síť nebo běžné lano.
 3. Na obou stranách sítě jsou týmy. Uspořádání hráčů v pioneerballu může být předem vylosováno kapitánem týmu na papíře. V tomto případě existují určité oblasti v pioneerball, podobně jako volejbal: přední a zadní čáry, kde každý člen týmu je zodpovědný za jeho zónu.
 4. Je nutné porazit míč na stranu soupeře. V tomto případě může být tato akce provedena maximálně dvakrát.
 5. Pokud se míč dotýká těla přehrávače nad pásem, započítává se kop.
 6. Hráč č. 1 hází míč najednou dvěma nebo jedním rukama.
 7. Při hřišti by se míč neměl dotýkat sítě, avšak během hry je povoleno dotknutí se.
 8. Po vítězství se hráči pohybují ve směru hodinových ručiček. Hra skončí v okamžiku, kdy některý z týmů dosáhne 10-15 bodů a nemá žádné výhody ve dvou bodech.
 9. Pokud vyhrajete dvě hry v řadě, pak tým počítá vítězství.
 10. S pomocí remízy jsou týmy rozhodovány s výběrem strany pro hru a právem k podání míče.
 11. Po skončení první hry se týmy změní na stranu a tým začne sloužit míč, který naposledy ztratil v remíze podle remízy.
 12. Třetí hra je rozhodující a pokud tým dosáhne 8 bodů, pak se strany změní také. Stejný hráč však provádí hřiště stejně jako předtím.zóny v pioneerball

Měli bychom si uvědomit, že neexistují žádná oficiální pravidla pro průkopník. Mohou být upraveny členy týmu po dohodě. Zároveň můžete diskutovat o následujících otázkách:

 • bude přechod hráčů během hry;
 • kolik koulí bude ve hře;
 • kolik her se bude hrát;
 • kolik bodů potřebujete, abyste získali tým za získání vítězství.

Pionerball je nejoblíbenější domácí hra, která opět začíná získávat popularitu u moderních školáků.