Pravidla chování v lese pro děti – poznámka

pravidla chování v lese pro dětiS nástupem letní sezóny začne mnoho lidí chodit do lesa pro houby a bobule. Velmi často při takových procházkách rodiče doprovází děti, které kvůli určitému nedostatku informací nerozumí, jak se správně chovat v lese. Nesprávné chování v lese může způsobit nouzi, například požár.

Kromě toho, že dítě může ztratit a ztratí, takže předtím, než jdete s ním na takovou cestu, ujistěte se, že být poučeni o „pravidla chování v lese pro děti v létě.“

Připomínka k pravidlům bezpečného chování v lese pro děti

Aby se zabránilo nebezpečné situaci v důsledku návštěvy lesa, musí se dítě řídit určitými pravidly, a to:

  1. Děti každého věku by měly jít do lesa výhradně s dospělými. Samostatné procházky na lese nejsou za žádných okolností povoleny.
  2. Zatímco v lese by nemělo jít daleko do houštiny. Je třeba mít na paměti cestu nebo jiné památky - železnici, plynovod, vysokonapěťovou elektrickou síť, silnici pro řízení automobilů a tak dále.
  3. Měli byste vždy mít kompas, láhev s vodou, mobilní telefon s dostatečnou kapacitou baterie, nůž, zápalky a minimální množinu výrobků.
  4. Před vstupem do lesa se musíte vždy podívat na kompas, abyste věděli, na kterou stranu světa navštěvujete. Pokud je toto zařízení v rukou dítěte, rodiče se musí ujistit, že je schopen jej použít.
  5. Pokud dítě zaostává za dospělými, kteří ho doprovázejí a ztratí se, musí zůstat na místě a křičet co možná nejhlasitěji. Zároveň byste se během chůze měli chovat co nejtišším způsobem, aby v případě nebezpečí nikdo nepochyboval o tom, co se stalo.
  6. Během lesa byste neměli házet na zemi žádné hořící předměty. pravidla chování v lese pro dětiV případě zapálení utečete z lesa co nejrychleji a snažte se pohybovat směrem od místa, kde vítr vítr.
  7. Konečně děti nemohou vzít do úst žádné neznámé bobule a houby.

Všechna tato doporučení musí být hlášena dítětem od raného věku. Uvědomte si, že les - toto místo je vysoce riziková, který je velmi snadné se ztratit, ale je velmi obtížné se dostat ven. Být v lese se svým synem nebo dcerou, se snaží dávat pozor na něj, a v případě zmizení svého syna z očí mu okamžitě zavolat hlasitě.