Pravidla chování na vodě pro děti – připomínka

vodní pravidla pro dětiV horkých letních dnech většina chlapců a dívek prostě nemůže být vytažena z vody. Od rána do noci jsou kluci na březích řek, jezírek, rybníků a lomů a některé děti spolu s rodiči chodí na dovolenou do moře. Každopádně, ale v blízkosti místa pro koupání, měli byste být opatrní, protože každé rybník je zdrojem zvýšeného nebezpečí.

Aby se zajistilo, že hry a plavání ve vodě nebudou způsobovat nehody, děti a dospělí by měli striktně dodržovat některá doporučení. V tomto článku vám řekneme, jak správně promluvit se svým synem nebo dcerou o pravidlech bezpečného chování vod pro děti a na co by se měla věnovat zvláštní pozornost.

Pravidla chování na vodě pro děti v létě

Pravidla chování vod pro děti, které jsou povinné k provedení, jsou uvedeny v následující poznámce:

 1. Plavat a dokonce prostě jít do vody může být doprovázena a pod dohledem dospělých. Plavat se v neznámém rybníku, zejména v nepřítomnosti známých dospělých, je přísně zakázáno!
 2. Nemůžete hrát a dopřát, chytit jiné děti a zobrazovat utopené lidi na hladině vody. Navíc je zakázáno hrát i na břehu v případě, že můžete spadnout odtud do vody.
 3. Děti, které nevědí, že mají plavat nebo neplavou dobře, by měly používat kroužky, opěrky rukou, matrace nebo ochranné vesty.
 4. Nemůžete jít příliš daleko od břehu, i když používáte ochranné zařízení.
 5. Potápění je možné pouze na místech, která jsou pro tento účel speciálně navržena a vybavena. Je přísně zakázáno skočit do vody z útesů, mostů a jiných výšin. Navíc potápění na neznámém místě může být také velmi nebezpečné, protože v hloubce se mohou vyskytovat zácpy, velké kameny a tak dále.
 6. Za žádných okolností byste neměli plavat pro bóje nainstalované v libovolném vybaveném bazénu. Toto pravidlo se vztahuje i na dospělé, takže mu musí věnovat zvláštní pozornost.
 7. Nesmíte přistupovat k plavidlu v pohybu a také plavat na lodi.
 8. Pokud má pláž zvláštní značku "plavat je zakázáno", nemůžete ji ignorovat. V některých případech tato značka nahrazuje příznak určité barvy, například červenou barvu.
 9. Když jste blízko údolí nebo kanálu, měli byste mít zvláštní pozornost. Nemůžete se dostat příliš blízko k takovému bagrování, protože na jeho břehu může být velmi kluzký.
 10. Pokud voda náhle začala silný proud, doporučuje se, aby se proti ní neplavila. Je třeba dítě vysvětlit, že v takové situaci je nutné jít s proudem a snažit se dostat co nejblíže k pobřeží. Jinak rychle ztratí sílu a nebude se moci dostat z vody.
 11. Nemůžete plavat, plavat a jednoduše vstoupit do vody za přítomnosti jakýchkoli příznaků onemocnění, jako je například horečka, intenzivní bolest nebo nevolnost.
 12. Nemůžete plavat ve vodě, jejíž teplota je nižší než 18 stupňů Celsia.
 13. Nakonec by člověk neměl příliš hlasitě křičet a přitahovat pozornost ostatních tím, že vydává falešné poplachy. V opačném případě, pokud existuje skutečné nebezpečí, jiní lidé nedávají plnou hodnotu výkřiku dítěte, a to za nepříznivých okolností mu může stát jeho život. vodní pravidla pro děti

Kromě toho budou naprosto všechny děti užitečné poznat pravidla první pomoci při utopení a také nezbytnou taktiku akce v případě spasmu svalů gastrocnemius. Tato situace je často dostačující a snížit nohu u dítěte i v poměrně teplé vodě.

Vzhledem k tomu, mnoho dětí se záchvaty paniky, rodiče by měli být jisti, vysvětlit svému synovi, že v této situaci je nutné zůstat v klidu, stejně jako je to možné, Lehněte si na záda a plavat ke břehu, zároveň třením svaly ruky.