Neočekávané bubliny mýdla

neblokující mýdlové bublinyMýdlové bubliny mohou zvýšit náladu lidí všech věkových skupin. Nyní obchody nabízejí obrovské množství různých řešení a řešení pro organizaci světelných událostí. Můžete také najít takzvané neblokující bublinky, které obsahují želatinu nebo lepidlo. Tyto složky jsou zodpovědné za sílu duhy koule. Je zajímavé dozvědět se více o nich a také zjistit, zda je možné vyřešit sám.

Vlastnosti nelepivých bublin

Každá máma má pocit, že složení roztoku není toxické a nepoškozuje dítě. Proto, jakmile stojí za to zdůraznit, že kapalina není toxická a může být bezpečně použita pro zábavu dětí.

Na prodej najdete malé bubliny, které nevybuchnou. Prakticky se neliší od obvyklých. Jednoduše tím, že kontaktujete povrchy, koule nejsou poškozené.

Druhou možností jsou velké bubliny a již se liší jak vzhledu, tak způsobu foukání. Vypadají jako pryž a jsou uloženy v trubici. Stojí za to zvážit, jak používat takové neblokující bubliny. Ze zkumavky vytlačte malé množství obsahu a přetáhněte jej na míč, který by měl být položen na slámu. Pak je třeba pomalu nafouknout bublinu, která reaguje se vzduchem a ztuhne. Poté můžete hrát s kuličkami, posunout je a vytvořit jejich postavy.

Jak vyrobit neblokující mýdlové bubliny?

Mnoho matek připravuje roztok samo od šamponu nebo mýdla, stejně jako voda. Tato volba je dobrá, protože nezbytné součásti jsou v každém domě. Ale puchýře připravené tímto způsobem rychle praskaly. Protože rodiče mají zájem o to, jak připravit kompozici, která bude mít silnější koule. Učinit stejné nelepivé bubliny, jak je navrženo v prodeji, je nepravděpodobné, že bude fungovat. Ale podstatně prodloužit životnost koulí je docela možné.

Jednou ze složek, která zesiluje bubliny, je glycerin. On je "zodpovědný" za svou sílu i velikost. Koupit tuto složku v lékárně a jedna láhev je dost experimentovat se složením roztoku. Pro zvýšení hustoty perliček přidejte cukr, želatinu. Voda by měla být použita vařená a nejlépe destilovaná.

Chcete-li připravit neblokující bublinky mýdla doma, můžete nabídnout několik receptů.

Recept 1

Složení:

 • voda - 600 ml;
 • glycerin - 100 ml;
 • čisticí prostředek na nádobí - 200 ml.

Příprava

Stačí jen namíchat všechny součásti.

Recept 2

Složení:

 • horká voda - 600 ml;
 • amoniak - 20 kapek;
 • Prací prášek - 50 g;
 • glycerol 300 ml.

Příprava

Všechny složky by měly být smíchány a ponechány po dobu až 3 dnů. Pak by měla být směs filtrována a odstraněna po dobu 12 hodin v chladničce. Přestože tato metoda vyžaduje úsilí a čas, dochází k velmi silným bublinám.

Recept 3

Složení:

 • voda 1,6 litru;
 • glycerin - 200 g;
 • želatina - 100 g;
 • cukr - 100 g;
 • prací prostředek na nádobí - 0,5 l.
 • Příprava

Nelepivé mýdlové bubliny domaNejdříve umístěte želatinu do vody a nechte ji nabobtnat, potom napnout a také vypustit přebytečnou tekutinu. Poté je třeba přidat cukr a složit složení do ohně až do úplného rozpuštění. Je důležité zajistit, aby směs nevarila. Potom se směs nalije do vody a k ní se přidá detergent, stejně jako glycerin. Vše promíchejte tak, aby nedošlo k pěnění. Jako výsledek, chlapci budou spokojeni s hustými a obrovskými bublinami.

Je zřejmé, že se každý může vyrovnat s některým z těchto způsobů. K některým řešením můžete přidat trochu barvení potravin, aby barvy bublin.