Mohu otěhotnět po potratu?

Mohu otěhotnět po potratu?

Z různých důvodů mnohé ženy čelily potřebě potratů - a častěji než ne. Není žádným tajemstvím, že potrat je pro reprodukční zdraví ženy ráz, což zase způsobuje určité potíže pro následné těhotenství.

Mohu otěhotnět po potratu?

Ano, můžete. A po prvním potratu můžete otěhotnět s relativně vysokou pravděpodobností v raném období po škrábání. To se vysvětluje zvláštnosti ženského těla - když už začal hormonální změny a přizpůsobit se nese dítě, a tento proces zabrání spontánní nebo terapeutický potrat. Tělo se pokusí co nejdříve obnovit těhotenství co nejdříve a pokračovat v těhotenství. To je důvod, proč předepsat antikoncepci po potratu - oba ústní a vaginální - vybrané individuálně pro každou ženu.

Po potratu můžete otěhotnět po dvou týdnech, protože v den potratu v gynekologii je považován za první den nového cyklu a děloha epithelialized do 10 dnů po zásahu. Ale lékaři doporučují zdržet pohlavního styku po dobu minimálně 3 měsíce po potratu, je to způsobeno tím, že hormony žen po potratu prochází mnoha poruchám a je potřeba čas na jeho obnovu, aby se předešlo opakování potrat, zmeškané potrat nebo chromozomálních abnormalit plod v budoucnu.

Těhotenství po lékařském potratu má své vlastní charakteristiky, jako je třeba sledovat gynekologa před početím. Faktem je, že když se použije vakuum nebo chirurgický potrat škrabkou techniku, která nevyhnutelně zeslabení děložní stěny a vede k nebezpečí prasknutí dělohy při porodu i v normální hmotnosti plodů. Kromě toho, po takové potratu vyvíjí reflex-cervikální insuficience, což může vést k jeho předčasnému vyzrazení a vyvolat předčasný porod. Někdy, pro prevenci komplikací děložního čípku sešita speciální spoj až do porodu, což pomáhá zabránit předčasnému zveřejnění.

Pravděpodobnost otěhotnění po potratu závisí na mnoha faktorech, mezi které patří:

  • věk ženy;
  • počet potratů v historii;
  • předepisování těchto potratů, věk v době potratu;
  • typ potratu (chirurgický, medikamentózní, spontánní).

Čím mladší žena byla v době prvního potratu, nižší její šance na těhotenství ambulance. To samé platí i pro počtu potratů - s každou další potrat šance na úspěšné těhotenství se sníží o 15-20%. Relativní omezení potratů - největší šance na nové těhotenství ženy šest měsíců po potratu, oni se zvednou při použití perorální antikoncepce. Když užíváte hormonální antikoncepci, potlačují se ovariální funkce - získávají určitý druh "dovolené". Po ukončení příjmu antikoncepce produkoval více vajíček, které jsou vyráběny rychleji, jakousi „explozi“, který zvyšuje šance na otěhotnění, a dokonce zvyšuje pravděpodobnost vícečetných porodů.

Jak rychle otěhotníte po potratu?

Možný nechráněný kontakt dva týdny nebo měsíc po potratu - po potratu můžete otěhotnětale v tomto případě ženské tělo neměl čas, jak získat potřebnou sílu, a tak brzy těhotenství v 70% případů končí nezdařeného potratu nebo přerušení těhotenství v raném těhotenství. To opět způsobuje nenapravitelné poškození zdraví žen. Proto byste měli být vyšetřeni gynekologem před plánují následné těhotenství, aby se zabránilo zbytečným rizikům a komplikacím. Je však třeba připomenout, že všechny ženy, které se potrat potýkají automaticky, spadají do rizikové skupiny pro potrat. Proto je nejefektivnější poradit při ochraně před nechtěným těhotenstvím a jeho pečlivým plánováním.