Kyselina listová pro děti | jayassen.com

Kyselina listová pro děti

kyselina listová pro děti

Kyselina listová - jeden z nejdůležitějších vitamínů, který je nezbytný pro normální vývoj imunitního a oběhového systému těla. Také kyselina listová se podílí na metabolismu sacharidů a tuků. U dětí je kyselina listová zvláště důležitá během období aktivního růstu: ve fázi vývoje plodu a od narození do tří let. Kyselina listová je zvláště užitečná pro děti do jednoho roku, a to v prvních měsících po narození, kdy se intenzivně rozrůstají všechny systémy a orgány.

Jak užívat kyselinu listovou pro děti?

Nedostatek kyseliny listové může vyvolat anémii s nedostatkem foliků, při níž plně zrající erytrocyty narušují proces hematopoézy. Aktivací hematopoetické funkce může být komplexní léčba, ve které kyselina listová zaujímá důležité místo.

Dávka kyseliny listové pro děti závisí na věku dítěte a měla by být:

  • od narození do 6 měsíců - 25 mikrogramů;
  • od 6 měsíců do roku - 35 mkg;
  • od 1 do 3 let - 50 mcg;
  • od 3 do 6 let - 75 mcg;
  • od 6 do 10 let - 100 mcg;
  • od 10 do 14 let - 150 mcg;
  • s 14 roky 200 mcg.

Rodiče, kteří dávají dětem kyselinu listovou, se často ptají, jak vypočítat potřebnou dávku. Jeden dávka kyseliny listové pro děti tableta kyseliny listové obsahuje 1 mg léčiva, které několikrát překračuje doporučenou dávku. Proto je lepší tabletu rozpustit ve vařené vodě a měřit požadované množství pomocí měřicí lžičky nebo stříkačky. Takové roztoky musí být připraveny před každým použitím a zbytky musí být vylity.

Nezapomeňte, že kyselina listová se nachází v mnoha potravinách a toto musí být vzato v úvahu při zodpovězení otázky, zda je možné podávat kyselinu listovou dětem bez lékařského předpisu. Kyselina listová se nalézá v prsu a kravském mléce, stejně jako v luštěninách, zelené listové zelenině, mrkve, obilovinách, pohanky a ovesné krůty, ořechy, banány, pomeranče, dýně, data. Požadované množství kyseliny může být dosaženo i jatečným játrem, hovězím masem, vepřovým masem, kuřecím masem, žloutkem, tuňákem, lososem a sýrem.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 2 = 8

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: