Kreslení pramenu s dětmi po etapách

Kreslení pramenu s dětmi po etapáchJar je čas roku, který je obvykle uctíván dospělými a dětmi. V tuto chvíli se na stromy objeví první tráva a listy a květiny potěší oko s opravdovým vzestupem barev. Vaše dítě bude jistě chtít zachytit krásu přírody na papíře. A pokud jste připraveni mu pomoci v tomto, namalujeme jaro spolu s dětmi v barvách po etapách. Není to těžké to udělat, jak je zřejmé z naší mistrovské třídy.

Malebné jarní tulipány

Tulipány jsou jednou z nejkrásnějších a originálních barev. Chcete-li zprostředkovat všem zdokonalování těchto zástupců flóry, nepotřebujete zvláštní dovednosti. Vezměte:

 • vidlice se třemi zuby;
 • akvarelové barvy;
 • sada kartáčů.

Teď postupně kreslíme jaro s dětmi s barvami a vytváříme skutečnou "tulipánskou" prezentaci této sezóny:

 1. Bez míchání nalijte několik miskovitých porcelánových misek do misky na fajance různých barev a vezměte vidle se třemi špičkami podle počtu odstínů, které budeme používat.
 2. Kreslení pramenu s dětmi v etapách1

 3. Vidlice, určená pro určitou barvu, je silně přitlačena na láhev barvy na talíři. Ve stejné době, vysvětlete dítěti, jak k tomu jarní barvy, nezapomeňte uvést, že se zátka musí být stisknuto velmi těžké nejen zuby, ale i základní nátěr v barvách v procesu lisování.
 4. Kreslení pramenu s dětmi v etapách2

 5. Nyní zhotovte prázdný list papíru a střídavě stlačte vidle ponořené do inkoustu. Zbývající výtisky budou připomínat tulipány.
 6. Malovat jaro s dětmi ve fázích3

 7. Pak si vezmeme štětec, namočíme do zelené barvy a, jak nám to říká fantazie, dokončíme stonky a listy květin. Takové tulipány na listu mohou být neomezené.
 8. Kreslení pramene s dětmi v etapách barvy4

Třešeň v rozkvětu

Pokud potřebujete, aby více dětem některé užitečné povolání, to není žádný problém: kreslit s dětmi v zahradě jarních barvách - a nemají čas ani touhu být nemravné. Pro kreativitu podnikáme:

 • papír;
 • barva akvarelu;
 • štětce;
 • šálky s vodou;
 • trubice;
 • pipeta;
 • černé, lila, bílé a růžové akrylové barvy.

Nyní pokračujte do samotného procesu. Chcete-li pochopit, jak malovat jarní barvy ve fázích, pro děti to bude velmi jednoduché:

 1. Papír navlhčete a na mokrou plochu natahujte oblohu modrou barvou a trávu zelenou. Neomezujte představivost dětí.
 2. Kreslení jara s dětmi v etapách 5

 3. Nalijte do nádoby černou barvu, trochu ji zřeďte pipetou a na spodní stranu listu naneste velkou skvrnu. Nyní nechte dítě s pomocí trubice jemně vyfouknout na barvu tak, aby se rozprostřelo přes papír a vytvořilo tak nějaký kmen stromu a jeho větve. Úder by neměl být příliš silný, aby barva silně nestříkala po stranách.
 4. Malovat jaro s dětmi ve fázích.

 5. Na konci promíchejte bílé, fialové a růžové barvy v paletě a dětské prsty dát otisky prstů na přijímací větev stromu, což je podobnost s třešňové květy.
 6. Kreslení jara s dětmi v etapách

 7. Když je barva vysušená, je naše kresba připravena.
 8. Malovat jaro s dětmi ve fázích.