Kolik dávat heřmánku dítě?

Kolik dávat heřmánku babe

Heřmánek je rostlina, která má protizánětlivé, antimikrobiální a uklidňující účinky. Ve skutečnosti, heřmánek je lék. Jeho přirozený původ, kombinovaný s širokým spektrem akcí, vytváří dojem, že většina mamin může z libovolného důvodu použít heřmánek. Je to tak? Mohu dát moje miminko heřmánek? Pokud ano, v jakých množstvích? Zvažme tyto problémy podrobněji.

Účinnost heřmánek

Infúze heřmánek pro dítě může být užitečná pro nachlazení, v případě podráždění na kůži, stejně jako s problémy s bříškem. V tomto případě musíte vědět, že alergie na heřmánek u kojenců není neobvyklá, takže před použitím je nutné zajistit, aby organismu dítěte dobře reagoval na rostlinu. Koupání heřmánku lze okamžitě spustit, protože se uzdravná rána uzdraví. Za prvé, je připravena slabá vývar a aplikuje se na malou část pokožky, pokud den nezpůsobuje zarudnutí, můžete postupovat postupně. Časem může být koncentrace zvýšena.

S chladem, to je věřil, že heřmánek pro děti pomáhá s krkem, být antimikrobiální agent. Samozřejmě, že dítě nemůže kloktat, takže můžete jednoduše nastříkat ústní dutinu injekční stříkačkou. Také heřmánek pro nachlazení v dítěti může být použit v podobě inhalací. Páry mají protizánětlivý účinek.

Již dlouhou dobu je známo, že heřmánek zavádí do gastrointestinálního traktu, takže efektivní využití heřmánku s průjmu u kojenců, s nadměrnou tvorbou plynu a zácpa. Musíte začít s malými dávkami, pokud dítě dobře reaguje, můžete pokračovat.

Jak "vařit" heřmánek?

Než začnete vařit heřmánkový vývar pro děti, je důležité si být jisti, že sbírka neobsahuje jiné bylinky, které mohou být nebezpečné. To je důvod, proč když je heřmánek určen pro dítě, nestojí za záchranu, kupuje trávu z vašich rukou, je lepší jít do lékárny a koupit garantovaný balík heřmánek pro externí nebo interní použití.

Pokud jde o otázku, jak vařit heřmánek pro děti, není nic obtížného:

  1. Pokud je vývar plánován na opilí, stačí k tomu čajová lžička sklenice vařící vody. Heřmánek trvá asi 20 minut, pak se ochlazuje na tělesnou teplotu.
  2. Pokud je heřmánkový lístek připraven na lázně, pak se lžíce nalije s litrem vroucí vody. Po ochlazení na požadovanou teplotu se infuze přidá do dětské lázně s vodou.
  3. Pro inhalační lžíci sušeného heřmánku vyplnit jeden šálek převařené vody, půl hodiny, načež se výsledný bujón se vlije do jednoho litru horké vody a zásobník dítě dýchat výpary.

Množství heřmánku povoleno pro dítě

Stejně jako u jiných léčiv při aplikaci heřmánku je důležitá dávka. Samozřejmě, že je lepší, aby se lékař rozhodl, jak hodně dá heřmánek děti, ale obecná pravidla se mohou stále hodit. heřmánková infuzeNovorozenci v prvním měsíci života nemusí nabízet bylinné infuze. Po měsíci by maximální množství vývaru nemělo překročit objem 50 ml, to znamená, že porce doporučené pro děti jsou velmi malé. Obvykle pediatři radí, aby vytvořili práci střeva, aby před jídlem dali jednu čajovou lžičku vývaru nejvýše čtyřikrát denně. Pokud používáte infuzi jako léčivý přípravek na zvládnutí nachlazení, pak před tím, než dáte heřmánek, je třeba ho krmit a pak dát čajovou lžičku heřmánku na ošetření sliznice. Opět nemůžete přehánět a překročit povolenou rychlost, takže léčba je přínosná a neškodná.