Kdy se objeví první zuby?

kdy se objeví první zuby

První zuby – vzrušující a pohybuje se událost, která může nastat, tak klidně, bez způsobení nepohodlí pro dítě, ale může přinést nějaké dočasné problémy. Někdy se objeví první zuby, když se neočekává, a někdy i dlouho očekávaná událost se zpožděním, což způsobuje obavy rodičů. V kolika měsíců lézt první zuby, a jak se to stane, budeme dále hovořit.

Contents

Když první zuby vybuchnou?

Načasování výbuchu prvních zubů u všech dětí je odlišné a závisí na genetice, kojenecké výživě, metabolismu vápníku a fosforu a dokonce i klimatických podmínkách. Nebojte se, že “knižní normy” uplynulo a první zub se ještě neobjevil. Nejčastěji vznikají první zuby ve věku asi 6 měsíců, ale některé děti se mohou objevit za 4 měsíce av jiných – za rok. Je pozoruhodné, že u chlapců zpravidla vznikají zuby později než u dívek.

Pokud je dítě starší než jeden rok a zuby ještě nezačaly propuknout, doporučujeme konzultovat pediatra nebo zubaře. Možná, že prostě postrádá vitamíny a minerály, ale může existovat vážnější důvod – adentia (absence zubních rudimentů).

Který zub vychází nejdříve?

Samostatně a poté, co jsou první dítě zuby vypadají (na rozdíl od všeobecného názoru je opakem přísné sekvence kousací u dětí). Vše závisí na vlastnostech těla a dědičnosti. Nejčastěji se objevují zuby v tomto pořadí: první řezáky (často nižší), druhé (postranní) řezáky, první velké moláry, tesáky a druhé velké moláry. Tříleté dítě by mělo mít celou řadu 20 zubů, které nevypadnou až do věku 6 let, když jsou permanentní zuby připraveny k erupci.

Předpokládá se, že později se objeví první zub, později začne vypadat z mléčných zubů. První mléčné zuby mohou být řezány jeden po druhém nebo “masivně” (někdy až čtyři najednou). Projíždí dásněmi špatným úhlem, někteří se mohou nejprve naklonit a postupně narovnat. Normou je přítomnost mezer mezi zuby a neovlivňuje trvalé zuby.

Znaky prvních zubů

Někdy je dost obtížné pochopit, zda došlo k erupci, protože symptomy prvních zubů a reakce organismu dítěte na takový stres jsou také odlišné.

Zpravidla se v tomto období u dětí zvýšené slinění, úst neustále naplněný slin, která se objevuje při konstantní stírání může způsobit podráždění kolem rtů.

Zjistěte, zda první zub vybuchne, můžete při pohledu na to, jak dásně dítěte vypadají. Před zjevením zubů budou žvýkačky zvětšovat, což může být cítit tím, že prsty po přední hraně. Přítomnost tuberculí znamená rychlou “novou věc”. Dásně se mohou zčervnit a na nich vidíte bílou skvrnu – piercing zub. V tomto okamžiku dítěti vždycky chtějí niblit něco, co zmírňuje pocit svědění.

Když ostrý okraj zubu překonává citlivou gumovou tkáň, dítě může pocítit bolest, takže je to možné známky prvních zubůporuchy spánku, úzkost, špatná chuť k jídlu, rozmar.

Často, když zuby klouzávají, začne dítě roztékat nosem se světlem, bohatým výtokem z nosu, což je spojeno se zvýšením sekrece žláz. Vzhledem k hlenům, které se hromadí v nosohltanu, může se objevit mokrý kašel, zejména ráno. Je také možné zvýšit teplotu na zuby u dětí na (38, 5 ° C) a vodnatý průjem.

Je důležité nezaměňovat erupci zubů s jakoukoliv chorobou, proto v případě alarmujících symptomů nebudou ani zkušení rodiče zabráni kontaktovat pediatra.