Kdy mohu otěhotnět po císařském pobytu?

Když můžete otěhotnět po císařském řezu

Ženy, které porodily císařským řezem, se často obávají problému následného těhotenství a porodu. Matky matky se o to obávají. Zdá se jim, že operační zrození znemožní porodit další dítě. Naštěstí tomu tak není. Budeme rozumět, zda je možné otěhotnět po císařském řezu a kdy je to nejlepší.

Kolik nemůžete otěhotnět po císařském řezu?

Když lékaři mluví o těhotenství po císařském řezu, důrazně doporučují, aby žena plánovala koncepci a umožnila tělu odpočívat a zotavit se. V ideálním případě by mezi operací a opakovaným těhotenstvím mělo trvat nejméně 2-3 roky. Tato doba je nutná nejen pro všechny systémy těla vrátil do normálu, ale i pro úplné uzdravení stehy po císařském řezu, stejně jako pro tvorbu vysoce kvalitní děložní jizvy. Pokud se tak nestane, pak roztažení dělohy může vést k jejímu prasknutí a smrt ženy.

Během tohoto období je důležité použít spolehlivou antikoncepci: potraty a potraty s následnou kyretací mohou také vyvolat divergence švů nebo prasknutí jizev.

Kdy je lepší těhotenství po císařském řezu?

Lékaři se domnívají, že optimální čas na plánování opakovaného těhotenství po císařském řezu je 3 roky, ale ne více než 10 let po operaci. Během této doby se jizva již plně utvářila a věk budoucí matky jí umožňuje pokusit se porodit přirozeným způsobem. .

Nicméně, než "rozhodnete o druhém", musíte navštívit gynekologa a podstoupit důkladnou prohlídku. Jizva by měla být tvořena svalnatými (v extrémních případech smíšených) tkáních a být téměř neviditelná. Hysterografie (rentgenové vyšetření dělohy v rovných a bočních projekcích) a hysteroskopie (vyšetření dělohy a břicha pomocí endoskopu) pomohou posoudit stav jizvy. Tyto studie se provádějí nejméně 6 měsíců po operaci. A pouze lékař rozhodne, Kolik můžu otehotnit po císařském pobytu?kdy je možné otěhotnět po císařském pobytu a zda je vůbec možné.

Proč nemohu otěhotnět po císařském řezu?

Naneštěstí některé ženy po císařském řezu jsou lékařům odepřeny možnost znovu se stát matkou. To je způsobeno skutečností, že během operace byl proveden podélný řez na děloze. To zvyšuje riziko ruptury dělohy jizvy v případě těhotenství. Navíc může jizva tvořit spojivová tkáň nebo žena již prošla třetím císařským řezem. V těchto případech by se otázka "Kdy těhotenství po císařském řezu?", Bohužel, by už neměla vzniknout.