Jak vyrobit papír?

Jak vyrobit papír?

Vytváření řemesel vlastními rukama je zajímavé nejen pro děti, ale i pro dospělé. Pro dospělé je však vynalezen dostatečný počet modelů, které se liší složitostí implementace a časem stráveným při jejich vytváření. Nedávno dospělí a děti mají zájem na vytváření složitých geometrických postav. K této formě obrazců je ikosahedron, který je pravidelným polygonem a je jednou z platinických těles - pravidelná polyhedra. Toto číslo má 20 trojúhelníků (rovnostranné trojúhelníky), 30 okrajů a 12 vrcholů, které jsou spojením pěti žeber. Správný ikosahedron papíru je obtížné shromažďovat, ale zajímavé. Pokud máte zájem o origami, pak děláte papír s vlastním rukama.
Je vyroben z barevného, ​​vlnitého papíru, fólie, obalového papíru pro květiny. Pomocí různých materiálů můžete svým ikosahedronům dosáhnout ještě větší krásy a velkoleposti. Vše závisí pouze na představivosti tvůrce a na užitečném materiálu na stole.

jak vyrobit ikosahedron z papíru 1 jak vyrobit ikosahedron z papíru2 jak vyrobit icosahedron z papíru3
jak vyrobit ikona náhledu papíru4 jak vyrobit ikosahedron papíru5 jak vyrobit papír s papírem6

Nabízíme vám několik verzí skenů ikosahedronů, které lze vytisknout, přenést na silný papír a lepenku, ohýbat se podél linií a zlepit dohromady.

jak vyrobit ikosahedron z papíru7 jak vyrobit icosahedron z papíru8 jak vyrobit icosahedron z papíru9

Jak vyrobit ikosahedron z papíru:

Pro sestavení ikosahedronu z listu papíru nebo lepenky musíte předem připravit následující materiály:

  • mock-up ikosahedronu;
  • lepidlo PVA;
  • nůžky;
  • pravítko.
  1. Vytiskněte na papírový papír mock-up ikosahedronu.
  2. jak vyrobit ikosahedron z papíru10

  3. Vypněte jej interpunkci. To je nezbytné, aby bylo možné místo k lepení dílů dohromady. Je důležité vyseknout ikosahedron co nejpomaleji, protože při nejmenším posunu nakonec artefakt vypadá ošklivě. Tato potřeba přesnějšího řezání je způsobena skutečností, že všechny trojúhelníky v ikosahedronu mají stejné strany, a pokud se nějaká strana bude lišit v délce, nakonec takový rozpor ve velikosti zaujme vaše oko.
  4. Složíme ikosahedron po plných čárkách.
  5. jak vyrobit ikosahedron z papíru11

  6. S pomocí lepidla lepideme místa vymezených čárkovanou čarou a spojujeme sousední strany trojúhelníků. Je nutné držet v takovém stavu každou lepenou stranu po dobu 20 sekund pro hustší fixaci. Podobně musíte lepidlo všechny strany icosahedronu. Poslední dvě žebra představují největší potíže s lepením, protože vyžadují dovednost a trpělivost. Icosaedr je připraven.

jak vyrobit icosahedron z papíru12

Při vytváření ikonahedronu je důležité věnovat zvláštní pozornost procesu ohýbání všech detailů: pro rovnoměrné ohýbání papíru můžete použít obvyklé pravítko.

Je pozoruhodné, že ikosahedron lze nalézt také v každodenním životě. Například fotbalový míč je vytvořen ve formě zkráceného icosahedronu (polyhedron sestávajícího z 12 pentagonů a 20 hexagonů pravidelného tvaru). To je zvláště patrné, pokud namalujete výsledný ikosahedron v černé a bílé barvě, jako je míč samotný.

jak vyrobit icosahedron z papíru13 jak vyrobit papír typu icosahedron14 jak vyrobit icosahedron z papíru15

Takováto fotbalová koule může být provedena samostatně tiskem předběžného skenování zkráceného icosahedronu ve 2 kopiích:

jak vyrobit ikoněsekron papíru16

Vytvoření ikona s vlastními rukama je zajímavý proces, který vyžaduje přemýšlivost, trpělivost a spoustu papíru. Nicméně, výsledek získaný na konci dlouho potěší oko. Je-li již dosáhl tříletého věku, může být dítě uděleno ikosahedronu. Když hraje s takovou komplexní geometrickou postavou, vyvine nejen imaginární myšlení, prostorové schopnosti, ale také se seznámí se světem geometrie. Pokud se dospělý rozhodne vytvořit vlastní ikosahedron, pak takový tvůrčí proces pro stavbu ikosahedronu umožní čas projít a zároveň se může pochlubit svou schopností vytvářet složité postavy.

jak vyrobit ikona náhledu papíru17