Jak vypaluje mateřské mléko?

jak vypaluje mateřské mléko

Obrazový výraz "vyhoření mateřského mléka" zcela neodráží podstatu tohoto procesu. Lidé pod vyhořením mléka znamenají snížení výroby až do úplného zastavení. V lékařské praxi se výraz "vyhoření mateřského mléka" používá pouze v případě akutní mastitidy s vysokou teplotou a silným proudem, které vedly ke snížení nebo snížení produkce lidského mléka. Široká veřejnost zná první význam, "vyhořel" pro většinu matky znamená "pryč".

Jak hoří mateřské mléko: fyziologické procesy

Existuje více než jeden vědecký článek o tom, jak vypadá mateřské mléko, z fyziologického hlediska tento proces vypadá takto.

Laktační proces je řízen dvěma hormony: prolaktin (zodpovědný za produkci mléka) a oxytocin (zodpovědný za přidělení mléka z prsu). Kojení probíhá na principu "čím vyšší je poptávka, tím vyšší je nabídka". Stejným principem vypukává mateřské mléko - "čím nižší je poptávka, tím nižší je nabídka". Když žena snižuje počet krmení, hladina prolaktinu a oxytocinu klesá, produkuje se mateřské mléko a uvolňuje se v menších množstvích. Následné snížení krmení dále snižuje hladinu hormonů až do úplného rozpadu mateřského mléka.

Jak dlouho hoří mateřské mléko?

Žádný doktor nemůže přesně říct, jak dlouho vyhoří mateřské mléko. Procesy laktace jsou velmi individuální. Některé ženy zapomínají, že v jejich prsou bylo mléko již týden po skončení krmení, v dalších dvou letech po odstavu se přidávají kapky.

K otázce rozrušených matek: "Kolik dní vypaluje mateřské mléko?" Odpověď je stále možná, ale mírně dvojznačná. Teoreticky by pocit plnosti hrudníku a menších bolestivých pocitů neměl trvat déle než týden po správném (!) Konci kojení. Ale zanedbatelné rozdělení mléka (několik kapek), když stisknete bradavku nebo například při sprchování, je možné pozorovat po několik týdnů, měsíců a dokonce i let.

Symptomy vyhoření mateřského mléka

Pokud je dítě správně odstaveno, nesmí docházet k výskytu vyhoření mléka. Maximální pocit, který žena pocítí, je tíha v hrudi a mírná bolest po několik dní po skončení krmení.

Samozřejmě, pokud mladá matka krmí dítě 8krát denně a pak z jakéhokoli důvodu přestane krmit, budou příznaky vypalování mateřského mléka, s jakým jiným a jasně vyjádřeným. Konkrétně:

  • pocity přetečení a těžkosti v hrudi;
  • bolest v mléčné žláze;
  • přítomnost těsnění v hrudníku;
  • zvýšená tělesná teplota;
  • obecného nebo společného morbidního stavu.

Abyste předešli všemu výše uvedenému, je nutné správně kojit. Postupně snižujte počet krmení denně, například měsíc před očekávaným úplným ukončením kojení. Výsledek mateřského mléka se tak bude postupovat pomalu a do konce měsíce bude pouze jedno nebo dvě denní krmení, zrušení kterého nebude mít vliv na vaše zdraví a psychiku vašeho dítěte.

Pokud je GW dokončeno správně, pak různé otázky, jako je: kolik vypaluje mateřské mléko? Jak dlouho hoří mateřské mléko? a další - prostě nebude relevantní.

Ale až do teď, v otázkách kojení, existují přetrvávající mýty. vyhoření mateřského mlékaA mladé matky často, zcela zřejmě z nezkušenosti, používají zcela nepřijatelné metody k urychlení procesů vyhoření mateřského mléka. Jeden je bandáž na hrudi.

Neprovádějte tuto nezdravou událost. Chcete-li snížit bolest, jen vyjměte trochu mléka a masírujte hrudník pod teplou sprchu. Pokud jste matka velmi mléčná a nemůžete se vyrovnat s množstvím mateřského mléka, může být vhodné užívat tabletu bromokryptinu nebo Dostinexu. Tyto léky jsou samozřejmě předepsány lékařem a seznámí vás s možným vedlejším účinkem.