Dítě ve věku 8 měsíců nespí v noci dobře

dítě 8 měsíců nespí v noci dobřeSilný spánek dítěte v noci byl vždy považován za zástavu dobré noci pro všechny členy rodiny. V tomto věku by měl být noční spánek v drobce 9-10 hodin a může být přerušeno jednou nebo dvěma nočními krmeními. Stává se však, že dítě ve věku 8 měsíců nespí dobře v noci, probouzí matku a otce téměř každou hodinu.

Proč dítě spí špatně?

Důvody tohoto chování mohou být několik, a jsou zde nejčastější:

  1. Teething. Každý ví, jaké nepohodlí tento fyziologický proces přináší. Bolestivé a zanícené dásně, bohatá salivace, rozmar, nedostatek chuti k jídlu, někdy teplota, všechny jsou příznaky zubů. Samozřejmě, v tomto stavu dítě spí špatně jak v noci, tak ve dne, a může se probudit, aby cítila, že je s mámou na rukojeti.
  2. Emocionální stres. V tomto věku je drobivka velmi citlivá na jakékoli změny v psychoemotional povaze. Skutečnost, že dítě ve věku 8 měsíců se často probouzí v noci, může vést k návštěvě banálních výletů, přesunu na nové místo pobytu, navštěvování příbuzných, atd. Kromě toho bychom neměli zapomínat na skutečnost, že děti v tomto věku jsou bojí hlasitých zvuků, takže komunikaci zvýšený hlas, pracuje vysavač, kuchyňský robot a podobně, může vést ke strachu, a v důsledku toho k tomu, že dítě 8 měsíců neklidně spí v noci a během dne.
  3. Špatný režim dne. Velmi často v tomto věku začnou rodiče překládat děti do režimu, ve kterém drobky spí ve dne jednou. Často takové změny provádí dospělí není zcela správné, což mentálně traumatizuje dítě. Pediatři říkají, že tento spěch není to stojí za to, protože když drobeček usne během dne ve 12 hodin a probudí 14, žádáme vás do postele večer se bude s 19 hodin. Samozřejmě, s takovým rozvrhem, dítě ve věku 8 měsíců nespí v noci až do rána, probudí se na krmení a další hry ve čtyři ráno.
  4. Zdravotní problémy. Pokud se dítě probouzí v noci a pláče, může říci, že dítě je nemocné. To nemusí být nutně něco vážného, ​​pro toto chování postačí mít strouhanku nebo bolavý krk.
  5. Nepohodlná situace v místnosti. Je to ucpaná, horká, nebo naopak chladná – dítě 8 měsíců nespí v noci dobřeže dítě se během osmi měsíců probouzí v noci každou hodinu a hledá pozornost od dospělých. Pokud je v místnosti bláznivé teplo, samozřejmě dítě nebude dobře spát. Pokuste se ventilaci místnosti více a pokud je to možné, pak před spaním krátce zapněte klimatizaci. Je pravda, že v tomto případě by neměly být v místnosti žádné drobky.
  Krátký protokol IVF denně

Takže pokud dítě pláče v noci a často se probouzí a nenaleznete žádné důvody pro toto chování, neváhejte s návštěvou lékaře. Možná dítě potřebuje léčbu, což vede k normálnímu spánku.