Břicho po 12 týdnech březosti | jayassen.com

Břicho po 12 týdnech březosti

Břicho po 12 týdnech březostiKaždá budoucí matka se těší na okamžik, kdy se začne objevovat první viditelné známky její pozice. U mnoha, zvláště prvorozených, se to děje v 12. týdnu těhotenství a žaludek se stává viditelným. Dítě se aktivně rozrůstá, počínaje koncem prvního trimestru, a každý týden obvod břicha narůstá.

Na co závisí velké nebo malé břicho od 12. týdne těhotenství?

Velikost břicha na konci prvního trimestru závisí jak na individualitě konkrétní ženy, tak i na dalších faktorech. Může to být:

  • Vícečetné nebo normální těhotenství;
  • výška a váha rodičů budoucího dítěte při narození;
  • lokalizace placenty;
  • hmotnost a charakteristika těhotné ženy;
  • první nebo opakované těhotenství.

Takže bez ohledu na to, zda je břicho vidět v 12. týdnu těhotenství, nebo se objeví trochu dříve nebo později, závisí na mnoha příčinách a není možné jej předem předvídat.

Jak vypadá břicho v 12. týdnu?

Vzhledem k tomu, že dospělá děloha nespadá do oblasti pánve, stoupá každý týden každý týden a na konci prvního trimestru je snadné ji cítit rukama přes čelní artikulaci. Ta žena ještě neztratila pas a břicho vypadá jako malá kýta těsně nad pubiální kost, pokud je budoucí maminka štíhlá. Nebo je jednoduše zaoblená, neleží, pokud má těhotná žena malý nadbytek hmotnosti.

Velikost břicha v 12 týdnech těhotenství do značné míry závisí na tom, jak se placenta nachází v děloze. Pokud je připevněn k zadní stěně, břicho nebude vidět tak brzy, ale pokud je "dětské sedadlo" umístěno podél přední stěny, vytvoří se další objem a žaludek bude rychle zaoblen. Někdy mumie, které mají takové uspořádání placenty na konci prvního trimestru, získávají volnější šatník.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

5 + 2 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: